>

DİĞER HABERLER

Herkese göre bir film var!

"Bayram öncesi 6 filmlik yoğun bir hafta ile karşınızdayız." Talip Ertürk haftanın filmlerini yorumluyor. Tıklayın!
 
   
 
 
     
Bayram öncesi 6 filmlik yoğun bir hafta ile karşınızdayız. Dağıtımcılarımız sağolsun, tatilde herkese hitap eden filmler var. Haftanın tek yerli filmi "İnşaat". Hollywood temsilcileri komedi "Bu Nasıl Sarışın 2", animasyon "Sinbad" ve romantik komedi "Aşk Kapıyı Çalınca"nın karşısında, İsrail yapımı "Kırık Kanatlar" ve Arjantin yapımı "Arjantin Hikayeleri" var. Kısacası bu dolu dolu haftada herkese göre birşeyler bulmak mümkün.

İnşaat

İlk uzun metraj filmi "Herşey Çok Güzel Olacak"ta Cem Yılmaz ve Mahzar Alanson'u buluşturan ve ciddi bir gişe başarısı kazandığı bu filminin ardından uzun süre ortalıkta görünmeyen Ömer Vargı, ikinci uzun metraj filmi İnşaat ile huzurlarınızda. Vargı'nın ilk filmi "Herşey Çok Güzel Olacak"tan izler taşıyan bu ikinci filmi de, ayrılmaz iki dost Ali ve Sudi çevresinde gelişiyor. Neredeyse tamamı aynı mekanda geçen film özellikle oyuncu performansları ile belli bir çizginin üzerine çıkmayı başarıyor... Kafalarında bambaşka hayalleriyle, aynı zamanda bir mafya patronunun şoförü olan Nizamettin'in inşaatında çalışan Ali ve Sudi, kötü şans veya kader sonucu, zoraki mezar kazıcılığı, part-time şeyhliğe soyunmak zorunda kalırlar. Öldürmek için çok haklı sebebi olduğuna inanan bir takım insanlar, haklı olduklarını savundukları cinayetleriyle ve cesetleriyle "İnşaat"ta buluşunca işler karışır…

Bu Nasıl Sarışın 2-Legally Blonde 2

Hollywood'un son yıllarda iyice başa bela olan tutkusu; devam filmleri. Neredeyse bir devam filminin gösterime girmediği bir hafta geçmiyor artık. Bu haftanın devam filmi kontenjanında ise Bu Nasıl Sarışın 2 var. Reese Witherspoon'un yıldız olmasına vesile olan ve kazandığı beklenmedik gişe zaferi ile devam filmlerinin yolunu açan ilk filmin 3 yıl ardından gelen Bu Nasıl Sarışın 2, ilk filmin ayak izlerini takip etmekte sakınca görmüyor. Reese Witherspoon 22 milyon dolar aldığı filmde yine sayısız kostüm değiştiriyor. İlk filmde Harvard'ı fetheden kahramanımız Elle, bu kez hayvan hakları savunucusu olarak Washington'ın yolunu tutuyor. Filmi konusu şöyle; Harvard'ı güzelliği ve aklı ile fetheden Elle, şimdi genç bir avukat olarak büyük bir avukatlık firmasında çalışmaya başlamıştır. Geleceği parlak kariyeri için kendince çok önemli bir davanın hazırlıkları içindedir. Bu sırada köpeğinin annesinin, kozmetik araştırmalar için bir firmanın laboratuarlarında rehin olduğunu öğrenen Elle, tüm işlerini bir yana bırakarak harekete geçer.

Aşk Kapıyı Çalınca-I'm With Lucy

Haftanın tek romantik komedisi Aşk Kapıyı Çalınca, Amerikan-Fransız ortak yapımclığında çekilmiş. Genç oyunculardan oluşan ilgi çekici bir oyuncu kadrosuna sahip filmin yıldızı daha önce sadece yan rollerde gördüğümüz Monica Potter. 15 milyon dolar bütçe ile çekilen film, doğru erkeği bulmaya çalışan Lucy'nin etrafında gelişiyor. Lucy, son sevgilisini unutmak için sadece dost tavsiyesi üzerine tanımadığı erkeklerle çıkmayı kabul edince işler karşııyor. Son ilişkisinden büyük yara alarak çıkan Lucy'nin arkadaşları kendisine doğru erkeği bulabilmek için seferber oluyorlar. Yurt dışında orta karar eleştiriler alan filmin bir diğer dikkat çekici oyuncusu Angel rolü ile tanıdığımız David Boreanaz.

Sinbad: Yedi Denizler Hakimi- Sinbad: Legend of the Seven

Haftanın çocuklar için ilgi çekici olabilecek tek filmi Sinbad: Yedi Denizler Hakimi, animasyonları ile hem çocukların, hem de yetişkinlerin kalbini çalan Dreamworks stüdyosunun son eseri. 60 milyon dolar bütçe ile çekilen filmin seslendirme kadrosu ise yıldızlarla dolu. Orjinal seslendirme kadrosunun başını çeken Brad Pitt, Catherine Zeta-Jones, Ralph Fiennes ve Michelle Pfeiffer'a karşılık, Türkçe seslendirme kadrosunda Cem Davran, Meltem Cumbul ve Volkan Severcan gibi isimler göze çarpıyor. Film, en yakın dostunu kurtarmak için efsanevi Barış Kitabını bulmak üzere yola çıkan denizci Sinbad'ın serüvenlerini anlatıyor.

Arjantin Hikayeleri- Historias Minimas

Güney Amerika sinemasının lokomotifi konumundaki Brezilya'nın ardından, Arjantin'den kopup gelen ilginç bir film daha karşımızda. Geçen sezon büyük ilgi gören Tanrıkent'in aksine Arjantin Hikayeleri, nispeten kolay hazmedilebilir öyküler anlatıyor. 2002 yapımı film, perdede farklı tatlar arayanlar için oldukça ideal. 80 yaşındaki Don Justo kayıp köpeğinin görüldüğü şehre doğru gitmek için, oğlu ve geliniyle paylaştığı evden kaçar. Kaybolmadan önce köpeğiyle arasında garip bir olay yaşanmıştır ve aslında bu seyahate vicdanını rahatlatmak için çıkmıştır. Daha sonra tanıştığı 2 yabancı Don Justo'nun yaşamını sonsuza kadar değiştirir...

Talip Ertürk
taliperturk@hotmail.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>