>

DİĞER HABERLER

Heyecanla beklenen yarış tamamlandı…

Renault Performans Team, 08-09 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Pirelli Rallisi’nde Ethem Genim-Atıl Atılgan ekibi ile Super 1600 üçüncülüğünün sahibi oldu.
 
   
 
 
     
Sakarya Telekomünikasyon Sistemleri (STS) ana sponsorluğunda Elf, Omsan, CMS, Kent Olips, Michelin desteğinde Renault Clio Super 1600’ler ile mücadele eden takımın diğer ekibi Burak Çukurova-Alparslan Çukurova ise Super 1600 beşincisi olarak finiş gördü.

İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından organize edilen ve Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı olan Pirelli Rallisi Şile’de gerçekleştirildi. 8 Mayıs Cumartesi günü saat 14.00’de Levent’te bulunan Metro City Alışveriş Merkezi’nin önünden başlayan rallide; Yeşilçay, Karatepe, Başyatak, Alacalı ve Avcımeşe etaplarını ikişer kez geçen ekipler 09 Mayıs Pazar günü Doğa Club’daki finişe ulaşabilmek için ter döktüler.Renault Performans Team adına yarışan Ethem GENİM-Atıl ATILGAN ralliye Super 1600 kategorisinde best time ile başlarken ilk günü liderin 5 sn. ardında üçüncü sırada tamamladı. Burak ÇUKUROVA ise eski bir Renault pilotu olan amcası Alparslan ÇUKUROVA ile ilk startı olan Pirelli Rallisi’nin ilk gününde yanlış lastik seçimi nedeni ile çok zaman kaybetti ve günü S1600’de dördüncü sırada tamamladı.Yarışın ikinci gününde daha temkinli bir pilotaj ile finiş hedefleyen GENİM-ATILGAN ikilisi yarışı S1600 kategorisinde 3. sırada tamamlarken RENAULT PERFORMANS TEAM’e de Markalar Şampiyonası’ndaki ilk puanını kazandırdılar. Yükselen bir grafik sergileyen ÇUKUORVA ekibi son özel etap best time’ı ile ralliyi noktalarken aldıkları 1 dk.lık zaman cezası nedeni ile S1600 kategorisinde beşinci sırada finiş görebildi.
67 ekibin start aldığı ralliyi 44 ekip tamamlayabilirken Renault Performans Team her iki otomobili de finişe gelen tek fabrika takımı olarak dikkat çekti.

Super 1600
1. Ercan Kazaz-Cem Bakançocukları …. Citroen Saxo S1600
2. Hamdi Ünal-Kaan Özşenler …. Fiat Palio S1600
3. Ethem Genim-Atıl Atılgan …. Renault Clio S1600
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>