>

DİĞER HABERLER

İnternet'in önlenemez yükselişi...

İnternet 2005 yılında reklam alanında patlama yapacak...
 
   
 
 
     
İnternet'in 2005 yılında reklam alımında doruk noktasına ulaşacağının belirtildiği Economist'teki yazıda, Amerika'da ilk kez Google ve Yahoo'nun reklam gelirlerinin üç büyük televizyon kanalının toplam reklam gelirini aşacağı dile getirildi.

İnternet'in 2005 yılında reklam alımında doruk noktasına ulaşacağının belirtildiği Economist'teki yazıda, ilk kez Amerika'da Google ve Yahoo'nun internet reklam gelirlerinin ABD'nin en büyük üç televizyon kanalı (ABC, CBS, NBC) toplam reklam gelirlerini aşacağı dile getirildi.

Online reklamcılığın, geleneksel reklamcılığın karşısında ciddi bir rakip durumuna geldiğinin altı çizilen haberde, internet'in bilhhassa gençlere yönelik reklam pazarını tamamen ele geçireceği kaydedildi.

Google'ın başlattığı ilan servisinin yanı sıra, internetin en büyük açık artırma sitesi e-bay'ın ya da yerel sitelere yer veren Craiglist gibi sitelerin artık benzin ilanından, ikinci el araba ve iş ilanlarına kadar her türlü ilana yer verdikleri belirtilen haberde, internet reklamcılığı nedeniyle özellikle televizyonların reklam gerlilerinin tehdit altında olduğu yazıldı.

www.economist.com/agenda/displayStory.cfm?story_id=390870

Kaynak: Medyatava.comFavorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>