>

DİĞER HABERLER

İşte Bosch Farkı!

Bosch’un katkılarıyla hazırlanan Gezici Öğrenim Birimi İzmir Fuarı’ndaydı
 
   
 
 
     
Bosch tarafından yaptırılan Eğitim Gönüllüleri Gezici Öğrenim Birimi (Ateş Böceği), 26 Ağustos-10 Eylül tarihleri arasında İzmir Fuarı’nda çocuklarla buluştu. Fuarın teması olan "Uzay Teknolojileri ve Robotlar", Ateş Böceği’nin etkinliklerine de damgasını vurdu…

Bosch sponsorluğunda Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı için hazırlanan Ateş Böceği Gezici Öğrenim Birimleri tırlarından biri, 26 Ağustos-10 Eylül tarihleri arasında İzmir Fuarı’nda çocukları ağırladı.

Fuarın bu yılki genel teması olan "Uzay Teknolojileri ve Robotlar", Bosch Ateş Böceği Gezici Öğrenim Birimi’nin fuar alanındaki etkinliklerinde de belirleyici oldu. Gezici Öğrenim Birimi’ni ziyaret eden çocuklar, bilgisayarda uzay ve evren hakkında eğitici filmler izlediler, resimler yaptılar, atık materyallerden yararlanarak "Hayalimdeki Uzay" çalışması gerçekleştirdiler. Bu çalışmalar sırasında, "Uzayda hayat nasıldır? Uzaylıların evlerinde ne tür eşyalar vardır?" gibi sorulara cevap arayan çocukların çoğu, Bosch Ateş Böceği Gezici Öğrenim Birimi’nde geçirdikleri birkaç saat içinde ilk kez bilgisayarla tanıştılar, hem eğlendiler hem de bilgilendiler.

Bosch Ateş Böceği Gezici Öğrenim Birimleri, ilköğretim çağındaki çocukların temel eğitimlerine destek olarak, çağdaş eğitim teknolojisinin olanaklarından yararlanmaları amacına yönelik olarak çalışıyor. Çocukların özgüvenlerini ve kendini ifade etmelerini geliştirip, hayat becerileri kazanmaları için de uygun ortamı sağlayan Gezici Öğrenim Birimleri’nde 12 bilgisayarlı bir bilgisayar odası ile bir serbest etkinlik odası bulunuyor.

Ayrıntılı Görmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız...


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>