>

DİĞER HABERLER

Kadın ne ister?

"Sevgililer günü bu hafta içinde; bende erkeklere biraz bizi anlatmak istedim. Bakın bakalım, kadınları anlamak zor mu? Kolay mı?" Ebru Ziyanak'ın yeni yazısı...
 
   
 
 
     
Kadın ne ister? Erkeklerin bulamadığı cevap. Sevgililer günü bu hafta içinde; bende erkeklere biraz bizi anlatmak istedim. Bakın bakalım, kadınları anlamak zor mu? Kolay mı? Siz karar verin.

1- Sevişmeye bayılır kadın. İçinde aşk yoksa, lunaparkta ki çarpışan arabaların verdiği heyecandan fazlasını hissetmez.

2- Bir ilişkide flört kadının içini kıpır kıpır eder. En çokta erkeğin pratik zekası, konuşurken ki edepli, edepsiz lafları deli eder kadını. Flört ettiği adamın çirkinliğine, güzelliğine, cebine hiç önem vermez. Eğer sevgilisi flörtten uzaksa, o ilişkiyi; anne ve babasınınkine, erkeği de evin çiçeğine benzetir.

3- Yakışıklı, karizmatik, kendine önem veren, bakımlı erkek, kadına kendini iyi hissettirir. Ama bu erkek aynada ondan fazla vakit geçirirse onu kız kardeşi gibi görmeye başlar, hiç tahammül edemez.

4- Akıllı erkeğe tapar kadın. Ama eğer, aklını sürekli kanıtlama da kullanıyorsa erkek, kadının arkadaş sohbetlerinin mezesidir artık, güler geçer.

5- Özgürlüğünün kısıtlanmasından hiç hoşlanmaz kadın. Ama sevgilisi de, hiç kıskanmıyorsa, onu artık insan olarak değil, sevimli bir domuz olarak görmeye başlar.

6- Hediyeye bayılır kadın, bunu değer görme duygusunla bütün görür. Ama hediye verme şekli ve zamanı yanlışsa, işte ‘kazma adam’ lafının nerden doğduğunun cevabı burada ortaya çıkar.

7- Övülmeyi, güzel olduğunun söylenmesini, şaşkınlık yaratmayı, konuşurken dinlenildiğini bilmeyi, önem verildiğini hissetmeyi çok sever kadın. Böyle bir erkeğin yanında rahat, üretken, şımarık, kendine güvenen olur. Ama eğer erkek kadına bir şey katmıyorsa, maalesef sadece arkadaşı olarak kalır.

8- Kadın hedefi, amacı, kuralları olan erkeği baş tacı yapar. Ama bunlar ikisinin yaşamından ön sırada geliyorsa, işte ‘kadının aldatması’ orada devreye girer. Çünkü en tahammül edemediği şey ilgisizliktir kadının.

9- Kadın her sorduğu sorunun cevabını bilen erkeğe, yani bilgi sahibi olan adama aşık olur. Ama bu cevabı kızına, öğrencisine ders anlatır gibi veriyorsa, aşkı kumda yazılmış kadar kısa sürer.

10- Kendine güvenen ve güçlü olan erkeği hayatının erkeği seçer kadın. Tüm yaşamını onun kollarında geçirmek ister.

11- Onu güldüren, yanında eğlendiği ve onu anlayan, kalbine dokunan erkek, ikinci baharı olur kadının. Seni daha önce niye bulamadım diye dövünür durur. Bu erkeği bulana kadar diğer tüm seçeneklerle vakit geçirir.

Kadını anlamak çokta zor olmasa gerek.

Sevgi gününüz kutlu olsun.

Ebru Ziyanak
ebruziyanak@hotmail.com
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>