>

DİĞER HABERLER

“Kadın ve Bilişim Eğitimleri” ilk ayında 200 kadını daha bilgisayar okuryazarı yaptı!

Intel’in fikir liderliğini yaptığı Kadın ve Bilişim Günü kapsamında tasarlanan Kadın ve Bilişim Eğitimleri projesi ilk meyvelerini vermeye başladı.
 
   
 
 
     
Intel, Teknosa ve Bilge Adam işbirliği ile ücretsiz sağlanan eğitimleri başarıyla tamamlayarak yaşamlarında yeni bir pencere açan bir grup katılımcı, belgelerini, Ayşegül İldeniz ve Güler Sabancı gibi iş dünyasındaki başarıları ile kadınlarımıza örnek olan iki önemli ismin ellerinden aldılar.

22 Ocak 2007, İstanbul – 2005 yılında Intel ve KA.DER işbirliğiyle hayata geçirilen Kadın ve Bilişim Günü, başarılı eğitim projelerini de beraberinde getirdi: Intel, Teknosa ve Bilge Adam’ın işbirliğiyle 18 Aralık 2006 tarihinde başlayan “Kadın ve Bilişim Eğitimleri” projesine katılarak bilgisayar ve internet teknolojisiyle tanışan 200’e yakın kadın, eğitimlerini tamamlayarak hayatlarında yeni bir dünyanın kapılarını araladılar.


Kadınların hayatın içinde olabilmeleri için teknolojinin içinde olmaları gerektiğine dikkat çeken Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı teknoloji ile ilgili Intel Türkiye, Teknosa ve Bilge Adam’ın çalışanlarının vizyonları ile hayat bulan Kadın ve Bilişim Eğitimleri Projesi’nin destekçisi olduğunu söyledi. Bir ayda 200 kadının eğitim gördüğünü vurgulayan Sabancı “ Bu proje kartopu gibi büyüyecek. Türkiye’nin diğer illerinde de aynı şekilde devam etmesini arzu ediyorum” dedi.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>