>

DİĞER HABERLER

Kendi İşini Yapmanı Kolaylaştıracak 8 Altın Tavsiye

Kural bir: Az toplantı, çok iş.
 
   
 
 
     

Asla bir netlik, kesinlik beklentisi içine girme. Eğer hayatın belirsizliğin biteceği bir günü beklemekle geçiyorsa doğru yolda değilsin demektir.

“Büyük fikir” cumhuriyetini geride bırak ve en başarılı girişimcilerin yaptığını yap: Kopyala ve geliştir. Önce taklit et, sonra içselleştir, kendine uyarla ve geliştirerek iyice parlat.

İmkânın varsa, markan için seçeceğin ismin son derece açık ve net bir anlam taşıdığından emin ol. Zorlama olmasın. Üzerinden bir hikâye uydurman, hecelere bölüp ya da harf değiştirip başka anlamlar açıklaman gerekmesin.

Yeni bir iş kurmak için, “bugün” her zaman “yarın”dan daha iyi bir fikir. Bugün, nasıl gözükürse gözüksün…

Gerçek deneyim ve pratik her zaman kazanır. Ne kadar eğitimini alsan, kendini sürekli geliştirsen de “pratiğe sahip olman her zaman daha çok kazandırır.

Sürekli erteleyip yerinde saymaktansa kötü de olsa bir karar alıp ters giderse bunu düzeltmek için zaman harcamak, her zaman daha iyi bir fikir.

Bir insanı yeteneğinden dolayı işe alan şirket, yeteneğin gerçekten de nadir görülen bir kavram olduğunun iyice farkında olmalı. Girişimci, yetenekli insanı bulduğunda onu işe almak için gerekiyorsa cenneti önüne sermeli. Ama aynı zamanda, asla kendi yetenek abidesi o yıldızının kölesi olmamalı.

En ‘şahane’ ritüel pek tabii ki ‘toplantılar’dır. Her türlü saçmalığın mükemmel bir makinesi olan toplantılar… Katılımcılarına, çalıştıkları iş üzerinde yol aldıklarını görmeleri ve bu yüzden kendilerini iyi hissetmelerini sağlaması dışında, başka hiçbir işlevi olmayan toplantılar…

Kaynak:KoMag


 

Etiketler: İş, Kariyer, İnsan, Toplantı
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>