>

DİĞER HABERLER

Küçük senaristler, hikayelerinizi bekliyoruz!..

Garanti Mini Bank 3. Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali kapsamında düzenlenen “Filmimin Hikayesi” yarışmasına başvurular başladı.
 
   
 
 
     

Garanti Bankası ve TÜRSAK (Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı) işbirliğiyle 21-24 Nisan 2006 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Garanti Mini Bank 3. Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali kapsamında düzenlenen “Filmimin Hikayesi” yarışmasına başvurular başladı.

7 – 11 yaşları arasındaki çocukların katılabileceği “Filmimin Hikayesi” adlı öykü yarışması, çocukları yazmaya yönlendiriyor. Küçük yazarlar, hayal ettikleri bir filmin öyküsünü yazıyor ve yarışmaya katılıyorlar. Bu yarışmada birinci, ikinci seçilmiyor. Jüri, tam 50 hikaye seçiyor ve hikaye yazmayı seven herkesin belki de en büyük düşü olan “hikayelerinin basılması” da küçük yazarlarımızın ödülü oluyor.

Bu yıl, “Filmimin Hikayesi” yarışmasının jürisinde tiyatro ve sinema oyuncusu Nevra Serezli, Berna Laçin, dramaturg ve oyuncu Kenan Işık, yazar Cem Mumcu, sinema yazarı ve çevirmen Sevin Okyay, Garanti Bankası Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü Naciye Günal ve Türsak Genel Müdürü ve senaryo yazarı Sevinç Baloğlu yer alıyor. Jürinin seçtiği 50 film hikayesi, bu yıl da kitap olarak basılacak ve Garanti Mini Bank 3. Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali’nin 21 Nisan’da yapılacak açılış töreninde yazarlarımıza dağıtılacak.

“Filmimin Hikayesi” öykü yarışması 1995, 1996, 1997, 1998 ve 1999 doğumlu “minik yazarlara” açık. Genç yazarlar hayallerindeki film öyküsünü, en fazla 2 sayfa olacak şekilde yazıp 10 Mart 2006 Cuma gününe kadar, TÜRSAK Vakfı’na taahhütlü postayla ya da hikaye@tursak.org.tr adresine e-postayla gönderebiliyor.


Başvuru Adresi
Garanti Mini Bank 3. Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali “Filmimin Hikâyesi”
TÜRSAK VAKFI
G. Erol Dernek Sokak, Hanif Han 11/2 Beyoğlu 34433 İSTANBUL

ya da

hikaye@tursak.org.trFavorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>