>

KÜLTÜR-SANAT

Oscar Ödüllü Marion Cotillard`ın Son Filmi `Pas ve Kemik` Vizyonda!

Hayatta kalmaya çalışan yaralı ruhlar...
 
   
 
 
     

Oscar ödüllü “Marion Cotillard”ın performansı ile 2013 Oscar’larında en iyi kadın oyuncu dalında aday olduğu “Rust&Bone” bir aşk hikayesi olmasının yanısıra ana karakterlerin kendileri, birbirleri ve dünyayla girdikleri bir savaşın filmi. “Açım.” 5 yaşındaki Sam’in filmin başında söylediği ilk söz. Açlığın her türlüsü- cinsel, duygusal, özgürlük ve güvenliğe duyulan çelişkili ve umutsuz özlem- Fransız yönetmen Jacques Audiard’ın kuvvetli melodramındaki karakterlerin hepsini zorluyor.

KONU:

Ali (Matthias Schoenaerts) neredeyse hiç tanımadığı, beş yaşındaki oğlu Sam (Armand Verdure) ile başbaşa kalmıştır ve kızkardeşinin yanına Antibes’e gelir. Güçlü fiziği sayesinde fedai olarak işe başlar ve bir gece kulüpte çıkan kavga sonucunda yardımına yetiştiği katil balina eğitmeni olan Stéphanie’den (Marion Cotillard) hoşlanır. Aralarındaki ilişki trajik bir şekilde biten bir balina gösterisi sonrasında iki bacağını da kaybeden Stéphanie’nin Ali’nin desteği ile hayata yeniden bağlanması ile aşka dönüşür. Hem kesişen hem de ayrılan kavşaklarda gücün, güzelliğin, gençliğin, kanın metalaştığı ama dürüstlüğün, hakikatin, sadakatin, aşkın alınıp satılmadığı ve cesaretin çok farklı şekillerde tanımlandığı bir dünyada birlikte yol almaya başlarlar.Yönetmen:
Jacques Audiard (A Prophet/ Yeraltı Peygamberi : Büyük Ödül (Grand Prix) Cannes 2009 & En İyi Yabancı Film adaylığı, Oscar 2010 )
Senaryo:
Thomas Bidegain & Jacques Audiard /Craig Davidson’un “RUST AND BONE” kısa öyküsünden uyarlandı
Orjinal Film Müziği: Alexandre Desplat
Oyuncular:
Marion Cotillard (Inception, Dark Knight Rises, Nine, Midnight in Paris, Kaldırım Serçesi (La Môme), A Good Year)
Matthias Schoenaerts (Bullhead, Black Book)
Stephanie MARION COTILLARD
Ali MATTHIAS SCHOENAERTS
Sam ARMAND VERDURE
Louise CÉLINE SALLETTE
Anna CORINNE MASIERO
Martial BOULI LANNERS
Richard JEAN-MICHEL CORREIA
Yapım: 2012/ Fransa, Belçika
Tür: Romantik/Dram
Süre: 120 dk
Dil: Fransızca

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>