>

DİĞER HABERLER

Mutlu olmak İçin duvarlarınızı fotoğraflarla süsleyin!

Londra’da yapılan bir araştırma sonucunda, evde sergilenen fotoğraf sayısının, aile ilişkilerini ve evde yaşayanların ruh hallerini doğrudan yansıttığı açıklandı.
 
   
 
 
     
HP’nin desteğiyle Londra’da yapılan bir araştırma sonucunda, evde sergilenen fotoğraf sayısının, aile ilişkilerini ve evde yaşayanların ruh hallerini doğrudan yansıttığı açıklandı.

İngiltere?nin başkenti Londra?da yapılan ve HP tarafından desteklenen araştırmaya göre, evlerde sergilenen fotoğrafların sayısı, aile ilişkilerini ve fertlerin ruh hallerini doğrudan yansıtıyor.

Fotoğrafların gizli etkileri üzerine yapılan araştırmaya göre, evinde 15 ve üzerinde fotoğraf sergileyenlerin, hayata olumlu baktıkları belirlendi. Bu kişiler, kendilerini mutlu (% 56) ve sosyal (% 40) hissediyorlar, özgüvenleri oluyor (% 33) ve sevildiklerini (% 51) düşünüyorlar. Tam tezat olarak, evlerinde fotoğraf sergilemeyen kişilerin çoğunlukla kendilerini mutsuz (% 17), güvensiz (% 33) ve utangaç (% 19) hissettikleri sonucu ortaya çıktı.

Dijital fotoğrafçılık ve evde baskı, çocukların aileleriyle olan ilişkilerini olumlu yönde etkiliyor. Fotoğraflarını evde basan aileler, bu aktiviteye çocuklarını da dahil ettikleri için, birlikte daha fazla vakit geçirme fırsatı yakalıyorlar. Yavaş yavaş, çocuklar için geleneksel resim boyama ve çizim yapma gibi aktivitelerin yerini almaya başlayan evde fotoğraf baskısı, onların yaratıcılıklarının da gelişmesine olanak veriyor.

Fotoğraf Stüdyonuz Eviniz Olsun

Yapılan araştırma, fotoğrafların bilinçaltına doğrudan etkisi olduğunu da ortaya koydu. ?Fotoçılgını? kişiler, çektikleri resimleri evleri dışında da sergileyerek, fotoğraftaki güzel anları hatırlıyorlar ve ?fototerapi? yöntemiyle günlük stresten uzaklaşıyorlar. Resim çekmeyi ve onları evde basmayı seven aileler, hem yuvalarını renklendiriyor, hem de çocuklarına küçük yaşta bir hobi kazandırmış oluyor.

Fotoğrafseverler için artık çektikleri dijital resimleri evde basmak, onları sergilemek kadar kolay. HP Photosmart fotoğraf yazıcıları, dijital fotoğraf makineleri ile çekilen fotoğrafların kâğıda basılması için bir laboratuvar ya da stüdyoya gitme mecburiyetini ortadan kaldırıyor. Fotoğraf yazıcıları, dijital fotoğraf makineleri ile kullanılan bellek kartlarından, bir Bluetooth cihazından ya da PictBridge özelliğine sahip bir fotoğraf makinesinden 10x15 cm boyutunda baskıları bilgisayara gerek kalmadan yapabiliyor.

Evde baskı keyfini yaşatan yazıcılardan biri olan HP Photosmart 8450, hem bilgisayarla, hem de bilgisayardan uzak baskı yapabilme özelliğine sahip. Fotoğraf yazıcısı, HP'nin 8 renk mürekkep teknolojisiyle, yaklaşık 30 saniyede, uzun ömürlü, üstün kaliteli, renkli ve siyah-beyaz fotoğraflar basabiliyor. Kullanıcılar, 6,4 cm entegre renkli LCD ve gelişkin doğrudan baskı araçları sayesinde, fotoğrafları geliştirebiliyor, efektler ekleyebiliyor ve ağ üzerinde çalışabiliyor.

HP Türkiye Görüntüleme ve Baskı Grubu Ülke Müdürü Fikret Ergüder, HP Photosmart fotoğraf yazıcılarıyla fotoğraflarını evlerinde basanların sayısının her geçen gün arttığını ifade ediyor ve ekliyor: ?Kullanıcılar, HP Photosmart yazıcılarla nesiller boyu solmayan fotoğrafları evlerinde, diledikleri şekilde basıp sergileyebilmenin pratikliğini yaşıyor.?

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>