>

DİĞER HABERLER

NCR'nin Başarısı!

NCR, EMV 4.0 Global Sertifikasyonunu alan
ilk finansal self servis sağlayıcısı!..
 
   
 
 
     
NCR, Entegre Motorlu Kart Okuyucu ve Yazıcısı ile EMV 4.0 Global Sertifikasyonunu alan ilk finansal self servis sağlayıcısı oldu.

Çip tabanlı kartları okuyabilen yeni kart okuyucu, tüm yeni NCR ATM’lerinde ve daha önce kurulmuş makinelerde yükseltme opsiyonu olarak kullanılacak.

NCR’ın Entegre Motorize Kart Okuyucusu, EMVCo (Europay/MasterCard ve Visa) tarafından tanımlanan şekilde, tüm çip kartlarla (hem kullanılmakta olan, hem de yeni çıkacaklarla) çalışacak. Kart Okuyucu, tüm yeni ‘EMV 1. Seviye kart standardlarını’ ve ileride gerçekleşecek temassız smart karta geçişi destekliyor. Ayrıca Alman ZKA ve Fransız GIECB standardlarına da uyumlu.

NCR’ın Finansal Çözümler Bölümü Ürün Yönetimi ve Ürün Pazarlaması Başkan Yardımcısı Ken Munro, "Kart okuyucu, NCR’ın güvenlik çözümleri paketinin önemli bir öğesidir. Bu çözüm, en çok kullanılan ve en güvenilen müşteri kanalının bütünlüğünün sağlanmasında oldukça önemli bir adımdır" dedi.

Hem OS/2 hem de APTRA platformlarıyla kullanılabilen NCR'ın NDC yazılımı ise EMVCo’dan Mart ayında 2. Seviye onayını aldı.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>