>

DİĞER HABERLER

Öğle Yemeğine Ayırdığımız Süre Bir Saatten Az!

42 ülkede ön ödemeli hizmet kuponları ve kartları alanında faaliyet gösteren ve dünya çapında 42 milyon kullanıcısı olan Edenred, ülkelere göre çalışanların öğle yemeklerine harcadığı zamanı araştırdı.
 
   
 
 
     

Araştırma sonuçlarına göre öğle yemeğine en çok vakit ayırabilenler Fransızlar ve Meksikalılar. Fransız çalışanların yüzde 77’si öğle yemeğine 30 dakikadan fazla zaman ayırıyor.

Çalışanların öğle tatilinin süresi gün geçtikçe kısalıyor. 90’lı yıllarda çalışanların öğle yemeği için ayırdığı süre ortalama 1 saat 38 dakika iken, günümüzde bu süre sadece 22 dakika. Ancak öğle yemeği süreleri ülkelere göre de farklılıklar gösterebiliyor. Edenred’in son araştırması, ülkelere göre çalışanların öğle yemeğine ne kadar vakit harcadıklarını ortaya koyuyor. Araştırmanın sonuçları Fransızların ve Meksikalıların öğle yemeğine en çok vakit harcayanlar olduğunu gösteriyor. Fransız çalışanların yüzde 77’si öğle yemeklerine 30 dakikadan fazla zaman ayırabiliyor.

Öğle Yemeğine En Az Vakit Ayıran Ülke Yunanistan!

14 ülkenin çalışanlarının öğle yemeğinde geçirdiği zamanları karşılaştıran araştırmanın sonuçlarına göre; uzun yemek saatleri ile bilinen İtalyanlar bile öğle yemeğine Meksikalı ve Fransız çalışanlardan daha az zaman ayırıyor. İtalya’da çalışanların yalnızca yüzde 68’i gün ortasında yemek için 30 dakikadan fazla zaman ayırabiliyor. Almanya’da öğle yemeğine 30 dakikadan fazla vakit ayırabilen çalışanların oranı yüzde 57 iken, Belçika’da yüzde 54, Romanya’da yüzde 44,Çek Cumhuriyeti’nde ise yüzde 40. Listenin en sonunda ise öğle yemeğine 30 dakikadan fazla zaman ayıranlarının oranının yüzde 9 olduğu Yunanistan var.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>