>

DİĞER HABERLER

Paris'te ilk haute couture Türk kreasyonu 

Pret a porter çalışmalarla Paris Moda Haftası'na konuk olan Türk Modası, 2004 kışında haute couture bir kreasyon ile ‘‘ilk’’ kez Paris'te dünya devleriyle bir araya gelecek.
 
   
 
 
     
20 yıllık moda deneyiminin ‘‘ilk’’ sınavını 2002 baharında Aya İrini'deki defilesiyle veren Dilek Hanif, 2004 yılı ocak ayında Paris'te bir haute couture defilesiyle Fransızlar'ın karşısına çıkacak.

Çok heyecanlı olduğunu söyleyen Dilek Hanif ‘‘Carrera ve Varlet ile Paris'te bir organizasyon gerçekleştirmek için bir araya geldik. Collezioni Dergisi'nin 2003 yaz sayında yer alan tasarımımı ve 2002 yılı kreasyonumu gördüklerini ve çizgimi beğendiklerini söylediler. Ve bana dünya moda sektörüne hitap edecek bir koleksiyon ile moda haftasında podyuma çıkmamı teklif ettiler.

Gerekli işlemlerin tamamlanması ve koleksiyonun hazırlanması vakit alacağından, yaz aylarında değil, ocak ayındaki bölüme katılmamızı istediler’’ dedi. Hanif, podyuma çıkacak 45 parçalık koleksiyonunda Türkiye'ye özgü el işlerinin kullanılacağını belirtti. 
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>