>

DİĞER HABERLER

Perakende dünyasının starları belli oluyor.

Kredi kartı pazarının lideri World, 21 Haziran’da üye işyerlerine yönelik hazırlanan "Worldstar" eğitim programını başlatıyor.
 
   
 
 
     
50.000’i aşkın üye işyeri ve 4 milyon kart kullanıcısı ile kredi kartı pazarının lideri World, 21 Haziran’da üye işyerlerine yönelik hazırlanan "Worldstar" eğitim programını başlatıyor. Kişisel gelişimin satışa olan katkısı üzerine kurulan eğitim, "Her mesleğin bir starı vardır" düşüncesinden yola çıkılarak, bir star yarışması formatında hazırlandı.

Kredi kartı pazarının lideri olan World, üye işyerlerine yönelik olarak eğetim Yürekli Eğitim ve Danışmanlık tarafından verilecek.

2004 sonuna kadar sürmesi ve World’ün 300’e yakın ana markasının tümüne ulaşması planlanan eğitim, marka satış ekipleri için bir kişisel gelişim, motivasyon ve satış eğitimi olarak tasarlandı. Eğitimde katılımcılara, "kişisel farklılıklar yaratarak satış mesleğinde yıldızlaşabilecekleri" mesajı veriliyor. Worldstar programıyla, tüm World markalarının satış ekiplerinin, özgüvenlerinin ve motivasyonlarının artırılarak markalarını daha iyi temsil etmeleri ve satış grafiğini yükseltmeleri amaçlanıyor.

Star yarışması formatında eğitim!

Worldstar Eğitim Programı, kurgusu ve formatıyla da çok farklı. Katılımcıların kendini ispatlaması, potansiyelini açığa çıkarması ve eğlenerek gelişirken "yıldızlaşması" için, eğitim bir star yarışması şeklinde hazırlandı.

Bir gün sürecek ve her defasında kırk kişilik bir gruba verilecek eğitim iki bölümden oluşuyor. İlk bölümde satış starı olmanın gerekleri, beden dili kullanımı, kişisel imaj, mağazacılıkta dünyadaki son trendler renkli örnek ve uygulamalarla anlatılıyor. İkinci bölüm ise katılımcıların performanslarına ayrılmış. Katılımcılar gruplar halinde kendilerine verilen satış senaryolarını çalışarak, müşteri rolündeki deneyimli tiyatro oyuncularının sürpriz tiplemeleri karşısında sahnede performanslarını sergileyecekler.

Tiyatro kökenli eğitmenlerin jüriyi oluşturacağı ve diğer katılımcıların da oy vereceği performansların sonunda birinciliği kazanan grup "Worldstar" büyük ödülünü almaya hak kazanacak.

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Nazan Somer, konuyla ilgili olarak, "Markanın önemine ve değerine içtenlikle inanan World, kendi sistemi içinde bulunan markaları geliştirmek için yaptığı eğitim yatırımlarına bu yıl da satış ekiplerinin kişisel gelişimi konusundaki programıyla devam ediyor. ‘Her mesleğin starları vardır’ mantığıyla yola çıkılarak hazırlanan Worldstar’ın, gerek içeriği gerekse yaratıcı formatıyla tüm üye işyerimizin çalışanları ve yöneticileri için, kendilerini geliştirerek markalarına değer katma yolunda önemli bir adım olacağına, bu eğitimden gerçek satış starları çıkacağına inanıyorum. World, sektör lideri olmanın bilinci ve sorumluluğu içinde, üye işyerleri için dünyadaki son gelişmelere uygun olarak tasarlanan bu tür eğitim çalışmalarını sürdürecek" şeklinde konuştu.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>