>

DİĞER HABERLER

Piyale, 2003 Markalar Araşatırmasında ipi göğüsledi!

AC Nielsen 2003 Markalar Araştırması Sonuçlandı; Piyale, “yardımsız hatırlanmada” makarnada ve unda 1. çorbada ise 2. en çok bilinen marka…
 
   
 
 
     
Türkiye’nin köklü gıda markası Piyale, en güvenilir araştırma şirketlerinden AC Nielsen’ın yaptığı 2003 yılı markalar araştırmasına göre bilinirliğini en çok artıran markalar arasında yer aldı. Piyale, yardımsız hatırlanmada makarnadaki bilinirliğini yüzde 11.9 artırarak iddiasını bir kez daha kanıtladı. Piyale, un kategorisinde de makarnada olduğu gibi 1. olurken, hazır çorba kategorisinde ise en çok bilinen ikinci çorba markası oldu.

AC Nielsen’ın araştırma sonuçlarına göre ürün düzeyinde bilinilirliklerini artıran firmalar arasında Piyale, yenilenen yüzüyle gıda sektörünün yıldızı en çabuk ve en hızlı parlayan firması oldu. Araştırma sonuçlarına göre, Piyale’nin 2002 yılında yüzde 18.3 olan makarna bilinirliği, 2003 yılında yüzde 30.2’ye yükseldi. Piyale, hazır çorba kategorisindeki bilinirlik oranını da artırarak sektörün en çok bilinen ikinci hazır çorba markası oldu. Piyale, 2002 yılında yüzde 6.2 olan bilinirlik düzeyini yüzde 10.3 seviyesine yükselterek en çok bilinen ikinci hazır çorba markası oldu.


AC Nielsen’ın 1994 yılında başlattığı, tüketicilerin firma ve makarna bilinirliğini sorguladığı markalar araştırması bu yıl onuncu kez yapıldı. AC Nielsen’ın markalar araştırması tüm sektörler tarafından merakla beklenen ve en güvenilir marka araştırması.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>