>

DİĞER HABERLER

“Polo”, tarihi logosuna yeniden kavuştu!

At üstünde polo oynayan sporcu logosunu kullanmak için
U.S. Polo ve Ralph Lauren arasında süregelen rekabette,
U.S. Polo ASSN. kazanan taraf oldu.
 
   
 
 
     


Kurulduğu 1890 yılından 1984 yılına kadar bu logosunu kullanan U. S. Polo Assn., markanın simgesi haline gelen logonun kullanımı yüzünden 1984 yılında aynı logoyu kullanan Ralph Lauren Polo ile mahkemelik olmuştu. 2001 yılına kadar devam eden bu süreç sonunda U. S. Polo Assn. ve Ralph Lauren Polo, logo üzerinde uzlaşma sağlamış ve varılan uzlaşma doğrultusunda U.S. Polo Assn., birliğin hakkı olan “polo oynayan sporcu”nun kullanma hakkını Ralph Lauren Polo’ya vermişti. Ancak “polo oynayan sporcu”nun gerçek sahibi olan U. S. Polo Assn., logonun kurumsal imajı doğru yansıtılmadığı için bu durumdan rahatsız olmuş ve 2004 yılında logosunu geri almak üzere tekrar mahkemeye başvurmuştu.

Yapılan mahkeme sonucu Eylül 2006’da logosunu kullanmaya yeniden hak kazanan U. S. Polo Assn., 2007 İlkbahar-Yaz koleksiyonu ile bu logoyu tekrar tüm ürünlerinde kullanmaya başlıyor.

U. S. Polo Türkiye Genel Müdürü Levent Özkan, “Logoyu tekrar kullanabilmekten çok mutluyuz. Zaten federasyonun desteğini alarak Polo sporunun Türkiye’de bilinirliği artırmak ve ülkemizde de oynanabilmesini sağlamak için, bizler bu yıl yeni projelere hazırlanıyorduk. Bu logoyla yapacağımız çalışmalar artık daha da anlamlı hale geldi” dedi.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>