>

DİĞER HABERLER

Popstar'a 361 milyarlık mesaj...

MED Yapım'ın yapımcılığında Kanal D'de yayınlanan ve rating rekorları kıran Popstar yarışması için bugüne kadar yaklaşık 361 milyar liralık kısa mesaj gönderildi
 
   
 
 
     
Cep telefonu aboneleri destekledikleri Popstar adayları için bugüne kadar 361 milyar liralık kısa mesaj gönderdi. Devlet ise bu harcamadan 65 milyar lira KDV geliri elde etti.

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre; MED Yapım'ın yapımcılığında Kanal D'de yayınlanan ve rating rekorları kıran Popstar yarışması için bugüne kadar yaklaşık 361 milyar liralık kısa mesaj gönderildi. Bu rakamın yüzde 18'i KDV olarak devletin kasasına girdi. Böylece, Popstar yarışması, yayınlandığı günden bugüne kadar devlete 65 milyar lira kazandırdı.

Cuma-Cumartesi günleri Kanal D'de canlı olarak yayınlanan ve her hafta bir yarışmacının elendiği Popstar yarışmasına ilgi her geçen gün artarken, gönderilen mesaj sayısıda yüksek rakamlara ulaşmaya başladı.

Popstar'ın yarışmasının ilk haftasında yarışmacılara oy vermek için 185 bin 329 kişi cep telefonu ile kısa mesaj gönderirken, ikinci hafta bu rakam 134 bin 872 bin olarak gerçekleşti. Üçüncü hafta 185 bin 898 kişinin mesaj gönderdiği Popstar yarışması geçen hafta ise en fazla ilgiyi gördü. Yarışmanın 4'üncü haftasında yarışmacılara destek vermek için toplam 420 bin 398 kişi kısa mesaj yoluyla oy kullandı. İzleyicilerin gönderdiği mesajlar sonunda belirlenen sıralama sonunda 4'üncü hafta Barış Kömürcüoğlu isimli finalist birinci olurken, son sırada yer alan finalist Alpay Kulay se yarışmadan elendi.

YÜZDE 80 TEK MESAJ

4 haftadır devam eden Popstar yarışması için bugüne kadar toplam 926 bin 497 kişi kısa mesaj yoluyla oy kullandı. Oy kullanan kişilerin yüzde 80'i yani 741 bini tekil olarak kısa mesaj gönderirken, yüzde 20'si yani 185 bini birden fazla kısa mesaj gönderdi.

Popstar'a gönderilen kısa mesaj ücreti, normal kısa mesaj ücretinin üç katı civarında. Yani bir kısa mesaj ücretinin KDV dahil 130 bin lira olduğunu düşünürsek, Popstar'a bir kısa mesaj göndermenin maliyeti 390 bin lirayı buluyor.

Bu doğrultuda bugüne kadar Popstar'a kısa mesaj gönderen 926 bin 497 kişi toplam 361 milyar 330 milyon lira para ödedi. Popstar yarışmasının daha 9 hafta süreceğinden yola çıkarsak bu rakamın 3-4 trilyonu bulması bekleniyor.

4 hafta sonunda Popstar yarışmasında 206 bin 54 adetle en fazla kısa mesajı Barış Kömürcüoğlu alırken, bu yarışmacıya oy vermek için toplam 80 milyar 361 milyon lira harcandı. Yarışamada ikinci en fazla oyu ise 200 bin 634 ile Serkül Kan aldı. Serkül Kan'a destek için harcanan toplam para ise 78 milyar 247 milyon lira.
Popstar yarışmasının en sansasyonel kişisi olan ve geçen hafta hapiste yatttığı gerekçesiyle gündeme gelen Bayhan Gürhan ise en fazla kısa mesaj yollanan üçüncü yarışmacı oldu. Bayhan'a destek vermek için gönderilen toplam 130 bin 108 mesaj için 50 milyar 742 milyon lira harcandı.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>