>

DİĞER HABERLER

PTT Bank Faaliyete geçiyor

Posta İşletmesi Genel Müdürlüğü'nce (PTT), tahsilat bankacılığı işlemlerini yapmak üzere kurulan PTT Bank, yarın faaliyete geçiyor...
 
   
 
 
     
PTT, yeni güvercin ve borazan sembollerinin yer aldığı yeni logosunu da yarından itibaren kullanmaya başlayacak.

PTT Genel Müdürlüğü, PTT Bank konusunda baş müdürleri
bilgilendirmek amacıyla Türk Telekomünikasyon A.Ş Konferans Salonu'nda seminer düzenledi.

PTT Genel Müdürü İbrahim Şahin, seminerin açılışında yaptığı konuşmada, PTT'nin bankacılık sektörüne adım attığını ancak ellerinde sıcak para tutmayacaklarını, mevduat bankacılığında yer alan klasik bankacılık işlemleri yapmayacaklarını ifade etti.

PTT Bank'ın kurulmasının kurum açısından bir ''dönüm noktası'' olduğunu vurgulayan Şahin, bankanın ismi konusunda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile görüştüklerini, diğer bankacılardan istenen belgeleri kendilerinin de verdiklerini kaydetti.

PTT'nin mektubun yanında para taşımacılığı yapacağını belirten Şahin, PTT Bank'ın yarın resmen faaliyete başlayacağını kaydetti. Yeni bir banka kurmadıklarını, bu iş için yeni eleman da almayacaklarını vurgulayan Şahin, her PTT çalışanın aynı zamanda bankacı olacağını ifade etti.

Şahin, PTT Bank'ın yapacağı işlemler arasında fatura
tahsilatlarının önemli olduğunu, ayrıca ''muhabir banka'' sayısını artırdıklarını, sigorta acenteliği işleri konusunda araştırmalarının sürdüğünü belirtti.

Alo 169 hattı ile Acele Paket Servisi de yapacaklarını dile getiren Şahin, PTT'nin yarından itibaren yeni logosunu kullanmaya başlayacağını bildirdi.

YENİ LOGO

Şahin, yeni logo için vatandaşların fikirlerinin alındığını, yaklaşık 10 logonun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın onayına sunulduğunu, halk tarafından benimsenen logonun Erdoğan tarafından da seçildiğini anlattı. Yeni logoda sarı ton ve PTT yazılarının
korunduğunu mavi ve kırmızı tonların da kullanıldığını, logonun ilk kez yarın yapılacak törende kamuoyuna gösterileceğini belirten Şahin, eski logonun ise fahri logo olarak kalacağını kaydetti.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>