>

DİĞER HABERLER

Serena Williams İstanbul’a Geliyor!

Teb Bnp Paribas Wta Championships İstanbul’a katılımı kesinleşen yeni isimlerin başinda Serena Williams geliyor…
 
   
 
 
     

NEW YORK, ABD – Kadinlar Tenis Birliği (WTA) bugün Serena Williams’ın ve çiftlerde Andrea Hlavackova - Lucie Hradecka ve Liezel Huber - Lisa Raymond takımlarının İstanbul’da Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenecek olan bu senenin TEB BNP Paribas WTA Championships’ine katılmaya hak kazandığını duyurdu. 23 – 28 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan WTA’nın yıl sonu finali, bu çok gözde ünvana sahip olmak ve 4.9 milyon dolarlık para ödülünden pay almak için yarışacak olan, teklerde dünyanın zirvesindeki ilk 8 oyuncuyu ve çiftlerde yine dünyanın zirvesindeki ilk 4 takımı ağırlayacak.

WTA Başkan ve CEO’su Stacey Allaster, “TEB BNP Paribas WTA Championships İstanbul’a katılmaya hak kazanan son oyuncularımız Serena, Andrea, Lucie, Liezel ve Lisa’yı da kutlamak istiyorum.” dedi ve şöyle devam etti: “Serena hem çiftlerde hem de teklerde Altın Kariyer Grand Slami’ne ulaşan tarihteki ilk oyuncu olduğu ve Wimbledon’da 5., Amerika Açık’ta da 4. kez şampiyonluğa uzandığı inanılmaz bir yıl geçirdi. Serena’nın spor aşkı ve engel tanımayan kazanma azmi, tüm dünyada tenis hayranlarına ilham kaynağı olmaya devam ediyor.”

“Andrea ve Lucie, Olimpiyatlar’da kazandıkları gümüş madalyaya ek olarak olağanüstü oyunları ile Wimbledon ve Amerika Açık’ta final gördü. İlk defa WTA Şampiyonası’na katılmaya hak kazanmış olmaları onlar için müthiş bir an. “Andrea ve Lucie, Olimpiyatlar’da kazandıkları gümüş madalyaya ek olarak olağanüstü oyunları ile Wimbledon ve Amerika Açık’ta final gördü. İlk defa WTA Şampiyonası’na katılmaya hak kazanmış olmaları onlar için müthiş bir an. Liezel ve Lisa, bu spora duydukları bağlılık ve tutkunun eseri olarak ellerinde tuttukları 5 şampiyonlukları, ve WTA çiftler sıralamasında 20 hafta boyunca birlikte 1. sırada bulunmalarıyla tenis severleri etkilemeye devam ediyor. Ünvanlarını korumak için gelecekleri İstanbul’da onları yeniden görmek müthiş olacak.”

SERENA WILLIAMS

Williams bu sezon, Olimpiyatlar’da kazandığı ve onu çiftlerde ve teklerde Altın Kariyer Grand Slam’ine ulaştıran iki altın madalya da dahil olmak üzere, Wimbledon ve Amerika Açık’ta kazandığı 14. ve 15. tekler şampiyonluklarıyla, kariyerini sürdüren sporcular arasında en çok şampiyonluk (45) kazanmış olma ünvanını kızkardeşi Venus’ten alarak özgeçmişine yeni parlak başarılar ekledi.

30 yaşındaki oyuncu bu sezon 53 galibiyete karşılık 4 mağlubiyetlik bir rekor geliştirdi ve Wimbledon, Olimpiyatlar ve Amerika Açık zaferlerini, Family Circle Cup (Charleston), Mutua Madrid Açık ve Bank of the West Classic (Stanford) şampiyonluklarıyla taçlandırarak bu seneki WTA turnuvalarının altısında zafer görerek bu alanda da lider oldu. Williams bu senenin zirvesindeki 5 rakibine karşı namağlup (10-0), ve Dünya Sıralaması’nda birinci olan oyuncular arasında sadece bir tanesi aynı sezon içinde O’ndan daha fazla şampiyonluk sevinci yaşamış durumda (18 turnuva kazanan Navratilova. Davenport’un ise 15 turnuva şampiyonluğu bulunuyor).

Williams kariyeri boyunca WTA Şampiyonaları’na dokuz defa katılmaya hak kazandı ve bu sene 2009’dan bu yana ilk defa mücadele etmeye hazır. Amerikalı sporcunun organizasyonda iki -2001 finalinde Davenport’un çekilmesiyle elde ettiği ve 2009’da kızkardeşi Venus’ü mağlup ederek eriştiği- şampiyonluğuna ek olarak 2002’de (Kim Clijsters’e karşı kaybederek ikinci olduğu) ve 2004’te (Maria Sharapova’ya üç set sonunda mağlup olduğu) de iki finalistlği bulunuyor.

Geçirdiği sezon ve TEB BNP Paribas WTA Championships İstanbul’a katılmaya hak kazanması hakkındaki düşüncelerini kendi ağzından duymak için bağlantıya tıklayabilirsiniz: http://youtu.be/D-xgx4R9gvg
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>