>

DİĞER HABERLER

Sevmek korkulu rüyaaaaa

"Şımarıktım küçükken, hem de çok... Sıkı ağlamayı başarırsam, her istediğim anında önüme gelirdi." İlknur Akgül Ardıç'ın yeni yazısını okumak için tıklayın...
 
   
 
 
     
Sevmek korkulu rüyaaaaa

Şımarıktım küçükken, hem de çok... Sıkı ağlamayı başarırsam, her istediğim anında önüme gelirdi. Doğrusunun o olduğunu bellemişimtim kendimce. Beğendiğim bir şeyi aldırmak için önünde fren yaptığımı ve koca bir çarşı esnafının bile neredeyse beni yerimden kıpırdatamadığını söylerler. Bir keresinde beğendiğim bir oyuncağın alınması için öylesine ağlamışım ki, dükkan sahibi içeriden çıkıp, oyuncağı bana hediye etmek için neredeyse anneme yalvarmış.
En çok babam zayıftı ağlamalarım karşısında. Çok düşkündü bana. Onun sayesinde şımarıklığım diz boyu olmuştu. Ancak annem güzel oturturdu beni yerime. Ailede daha despot ve dengeyi sağlayanımız oydu. Katı, disiplinli, daha tavizsizdi babama göre. Hâlâ da öyledir. Geçmişte istediğim pek çok şeyi elde ettiğim doğrudur. Ancak sahip olamadığım bir şey vardı ki; içimde hâlâ uktedir. Her şeyin benim olamayacağını bana o öğretmiştir. “Oyuncak bir çamaşır makinesi”... Hâlâ aklıma gelince içim acır. Her türlü kaprisime he diyen ailem, o oyuncağı alma konusunda ise büyük bir direnç göstermişti. Sanırım annem bu isteğim karşısında artık tahammül sınırını aşmış; dünya üzerinde var olan her şeyi elde edemeyeceğimi öğretmek için babama oyuncağı aldırtmamıştı.
Şeker babamın anneme sitemini hatırlıyorum: “Ama çocuk istiyooo?!”
Velhasıl bu olay bana, hiçbir şeyi fazla istememeyi, elde edemeyeceğim taktirde içimin nasıl acıyacağını öğretmişti. İşte ben o gün bu gündür hiçbir şeye yüzümü fazla çevirmedim, uzun süre bakmadım, arkasına geçmeye çalışmadım, elimle tutmadım. Ta ki seninle tanışıncaya kadar. Sen bana bütün tecrübelerimi unutturdun. Ama sana da sahip olamadım. Seneler sonra içimdeki ikinci ukte oldun. Sen ve çamaşır makinesi... İkiniz de hiç çıkmamacasına içime kazındınız. Şimdi yürek sızımın içinde oturuyor bir oyuncak ve bir erkek. Oysa ben ikinizle de ömür boyu oynamak isterdim...

(Not: Hepinize bir konuda hatırlatma yapmak istiyorum. Unutmayın ki her okuduğunuz hikaye yazarın bizzat kendi başından geçmemiştir veya ben şu an kocamdan çekindiğim için kıvırıyorumdur.)

İlknur Akgül Ardıç
ilknur@cosmoturk.com


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>