>

DİĞER HABERLER

Simply Red,Jane Birkin ve Diğerleri...

Simply Red,Jane Birkin, Mercedes Sosa, Buena Vista Social Club'dan Eliades Ochoa ve İbrahim Ferrer, Ornette Coleman Mercedes Sosa festivalin konuklarından. Sıkı festival izleyicileri neden sözettiğimizi hemen anlar.
 
   
 
 
     
Bu yıl 4 Temmuz ile 20 Temmuz arasında gerçekleşecek olan Uluslararası İstanbul Caz Festivali 10'uncu yılında yine İstanbul'un dört bir yanını müziğin renkleriyle boyayacak. Sözün kısası 40'ı aşkın topluluk ve 300'ün üzerinde sanatçı İstanbul'un yaz mevsimini caz müziğiyle renklendirecek.


VE KONUKLAR

Festivalin ilk Açık Hava Tiyatrosu konserinde, ünlü pop müzik grubu Simply Red bir konser verecek. Ünlü ingiliz aktris ve şarkıcı Jane Birkin’in konseri ile devam edecek festival programında daha birçok ünlü sanatçı yer alıyor.

Caz müziğinin avand garde isimlerinden Ornette Coleman, Zakir Hussain’in George Brooks ile gerçekleştirdiği Hint müziği ile cazın birleştiği yeni projesi: ‘Summit’, Arjantin’in özgün sesi: Mercedes Sosa, Buena Vista Social Club’ın yıldızlarından Ibrahim Ferrer ‘Buenos Hermanos Tour’ ile, cazın usta virtüözlerinden Marcus Miller, Hüseyin Sermet ve Audio Fact, Fahir Atakoğlu gibi isimler Açıkhava’da müzikseverlerle birlikte olacak.

Festivale son üç yıldır konuk olan günümüzün en önemli piyanistlerinden Esbjörn Svensson kendi adını taşıyan üçlüsüyle, İtalya’nın yenilikçi ve tecrübeli ismi Gianluigi Trovesi octetiyle, klasik müzik kökenli cazı ve rock’ı sarsılmaz tekniği ile birleştiren, festival seyircisinin tadına doyamadığı Brad Mehldau Trio, Hüseyin Sermet ve Meral Güneyman’ın ilginç projeleri CRR Konser Salonuna konuk olacak.

Yılın bir başka sürprizi de yeni bir caz vokali; Malia Esma Sultan’a konuk olacak. Esma Sultan Yalısı’nda konser verecek bir başka ünlü sanatçı ise, Buena Vista Social Club’ın bir başka üyesi, Eliades Ochoa. Caz festivalinin son Cumartesi gecesinde ise Parkorman’da ‘Groovology’ partisi dahilinde Matthew Herbert Big Band, Organic Audio ve Unkle Sounds sahne alacak.

FESTİVAL MEKANLARI

Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi, Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Esma Sultan Yalısı, Parkorman, Nardis, festival mekanlarından... Barış Manço Gemisi'de yine keyifli müzimk dolu gezilere evsahipliği yapacak.

Festival açılışı yine geleneksel sokak konseriyleyapılıyor.Bu kez Tnhe Original Royal Players Brass Band şenlendirecek sokakları.
Topluluğun ilk sokak konseri 3 Temmuz saat 18:00’de Bağdat Caddesi’nde, ikincisi ise 4 Temmuz saat 18:00’de ise İstiklal Caddesinde gerçekleşecek.

ARİF MARDİN' E BAŞARI ÖDÜLÜ

Festivalin "Yaşamboyu Başarı Ödülü”  14 Temmuz’da Esma Sultan Yalısı’nda yapılacak törenle Arif Mardin’e verilecek.

"CAZ PAZARI" SİZİ BEKLİYOR

Uluslararası İstanbul Caz Festivali, bütün müzikseverleri 6 Temmuz Pazar günü düzenleyeceği “Caz Pazarı” şenliğine çağırıyor. Bu yıl programını bütün kente yaymayı amaçlayan Caz Festivali kapsamındaki “Caz Pazarı”, Ayazağa’da yapımı devam eden İstanbul Kültür ve Kongre Merkezi’nin yer aldığı geniş ormanlık arazide düzenlenecek.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>