>

DİĞER HABERLER

Tatilcilere ‘sahte tur’ uyarısı

Seyahate çıkacak vatandaşların, para ödenmeden önce, seyahat acentesinin işletme belgesinde noter ya da TÜRSAB onayı olup olmadığının öğrenilmesi gerektiğini söyledi.
 
   
 
 
     
Baharın gelmesiyle bazı dernek, kişi, kuruluşların Türkiye’nin değişik yerlerine gezi amaçlı turlar düzenlenmeye başladılar.

Tura çıkmak isteyen vatandaşların, mağdur olmamak için bazı konulara dikkat etmeleri gerekiyor.

Kişileri sadece bir yerden alıp bir başka yere götürmek anlamına gelmediğini ve ciddi bir iş olduğunu ifade eden Gülşen Kayserilioğlu, şunları söyledi:

“Tur için para ödenmeden önce, seyahat acentesinin işletme belgesinde, noter ya da TÜRSAB onayı olup olmadığının öğrenilmesi gerekir. Yolcuların taşındığı araçta mutlaka TÜRSAB araç plakası bulunmalıdır. Tur rehberinin profesyonel turist rehberi kokartı ve kimlik kartına sahip olmasına da dikkat edilmelidir. Ayrıca, seyahat edilen araçta, yazılı metin halinde tur programı bulunmak zorundadır. Vatandaşlarımızın tatilleri, bu ayrıntılara dikkat etmemeleri durumunda kabusa dönüşebilir.”

Kayserilioğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlendiği öne sürülen geziler konusunda duyumlar aldıklarını, halen herhangi bir gezi organizasyonu içinde bulunmadıklarını sözlerine ekledi.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>