>

DİĞER HABERLER

Tıklayın, armağan DVD ve Kitap kazanın!

Cosmoturk.com'u tavsiye eden okurlarımız, kitap kazanma şansının yanısıra artık DVD`de kazanıyorlar. Tıklayın!
 
   
 
 
     
Cosmoturk'ü Tavsiye Edin Kazanın!

Cosmoturk'ü 5 arkadaşınıza tavsiye edin, her hafta Palermo`dan "DVD" veya An yayıncılık`tan "KİTAP" kazanma şansını yakalayın.

Her hafta Cosmoturk'ü 5 ARKADAŞINA TAVSİYE eden - 5 Cosmoturk okuru DVD ve 10 Cosmoturk okuru - birbirinden güzel kitaplar kazanıyorlar.

Armağanlar kazanan okurların posta adreslerine gönderilecektir.

Bu haftanın armağanları:

Palermo - "Insomnia" DVD'si...

An Yayıncılık - "Nalan Akgöl'ün - Rüzgarıma Kapılma Gülüm" kitabı...


YAPMANIZ GEREKENLER

1- Sitemizin sol üst köşesinde bulunan "tavsiye et" bannerını veya burayı tıklayın
2- En yakın 5 arkaşınızın mail adresini yazın
3- Ve gönder tuşuna basın

Hepsi bu..

DVD veya Kitap armağanı kazanan okurlarımızın isimleri her hafta cuma günü sitemizde yayınlanacak ve e-mail adreslerine iletişim bilgileri gönderilecektir.

Yanlış gönderim ve hatalı mailler sistem tarafından tesbit edildiği taktirde işlem iptal edilecektir.

Tavsiye edilen e-mailler hiç bir ticari amaç için kullanılmayacak olup, Cosmoturk serverlarında güvenlik ağıyla korunacaktır.

Amacımız www.cosmoturk.com'un yeni okur kitlelerine ulaşmasıdır.

--------------------------------------------------------

DVD

InsomniaYönetmen : Christopher Nolan
Oyuncular : Robin Williams, Al Pacino, Hilary Swank
Görüntü Yönetmeni: Wally Pfister
Senaryo: Hillary Seitz
Müzik David Julyan

Filmin Konusu : Will Donner, Los Angeles polis departmanında çalışan deneyimli bir polistir. Ortağı Hap ile birlikte Alaska'nın küçük bir kasabasına genç bir kızın öldürülmesini araştırmak için gidecektir. Gittiği bölgenin bitip tükenmeden parıldayan güneş ışığından muzdarip Dorner ve Hap, cinayetin en güçlü şüphelisi münzevi bir yazar olan Walter Finch'in peşindedir. Kumsalda sisli bir günde gerilimli bir kovalamaca içindelerken Finch, Dormer'in ellerinden kurtulup kaçar. Sislerin içinde kaybolduğunda ise bir silah sesi duyulur. Hap öldürülmüştür.Bir polis olarak duyduğu sorumluluk ve ortağının öldürülmesinden kendisini suçlu bulması Dorner'i Finch ile psikolojik bir kedi fare oyunu oynamaya sürükleyecektir. Finch ve Dormer'in arasındaki bu kovalamaca yerel polisi de Finch'e karşı harakete geçirmiştir.
kartonetten

Bölge Kodu : 2
Video Formatı : PAL
Orijinal Dili : İngilizce
Seslendirme Dilleri : İngilizce, Türkçe
Altyazı Dilleri : İngilizce, Türkçe
Ses DTS, Dolby Dijital 5.1
Ekran Oranları 16:9 Geniş Ekran (Wide Screen),2:35:1 .
Süre : 113 Dk
Yapım Yılı 2002

Kaynak: www.palermo.com.tr

----------------------

KİTAP

Rüzgarıma Kapılma Gülüm
Nalan Akgöl"Bir zamanlar Mehmet'in çılgınca vurulduğu kent bu muydu? Belki de kent teslim olunca, Mehmet ona sahip olduktan sonra, gönlündeki ateş sönmeye yüz tutmuştu. Birden... Karanlığı yırtan, "Allah-ü ekber!" sesleri... Gecenin karanlığında öyle bir yankılanıyorlar ki, kara çarçaf uçtuğu gibi üzerinden, çıplak kalan kentten çürüme kokusu giderek yayılarak, iyice yapışıyor sızla yan tenime." Okurun düş gücünü kışkırtmayı sevdiğini söyleyen yazar, kara alayla yoğun duygusallığın iç içe geçtiği öykülerinde, Şiirden beslenen üslubuyla okuru insan ruhunun gizemli ülkesinde büyülü bir yolculuğa çağırıyor. Her okunuşta yeni yorumlara açık öykülerde bireyin kendisi ile, başkalarıyla ve kentle ilgili sorunlarını, gerçekten düşle bağdaştırarak, psikolojik oyunlara dönüştürüyor. Acıklı - gülünç, şaşırtıcı ve sürükleyici öyküler…

İnce bir ironinin hakim olduğu öyküler... Nalan Akgöl’ün dili şiirsel, öykülerine aktardığı duygular içten. Ruhların dehlizlerine yapılan yolculukları barındıran öyküler okurun da iç dünyasına ayna tutuyor, psikolojik çözümlemeler yapmasına olanak tanıyor.

Kaynak: www.anyayincilik.com
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>