>

DİĞER HABERLER

Times, Sertab’ı favori gösterdi 

İngiliz The Times gazetesi, Sertab Erener'i Eurovision Şarkı Yarışması'nın favorisi olarak gösterdi.
 
   
 
 
     
Gazete, Sertab Erener'in Harem'de cariye giysileri içinde çekilen bir fotoğrafına yer verirken, fotoğrafın altına ‘‘egzotizmin pazarlanması’’ ibaresine ve sanatçının, ‘‘Klibi harem dairesinde çekmek, şarkının Avrupa'da satmasını kolaylaştıracak’’ sözlerine yer verdi.

Sertab Erener'in Türkiye'nin en başarılı ve ünlü sanatçılarından biri ve Eurovision yarışmasının da favorisi olduğunu belirten gazete, sanatçının şarkısıyla ilgili tartışmaları yorumlarken, ‘‘Bunlar son derece aptalca.

Harem'de klip çekiyorsunuz, İngilizce şarkı söylüyorsunuz, etnik enstrümanlar kullanıyorsunuz, oraya gidip güzel bir şov yapıyorsunuz, bütün bunlar Türkiye için iyi bir tanıtım değil mi? Ne yazık ki insanlar fotoğrafın tümünü görmeyi bir türlü başaramıyor’’ dedi.

Sanatçının harem fikrinin şarkının başarısı açısından bir avantaj sağlayacağına inandığını, Batı'nın bunu egzotik bulduğunu söylediğini kaydeden The Times, Erener'in, ‘‘Böylece de şarkı Avrupa müzik marketlerinde yapabileceği en büyük patlamayı yapacak’’ dediğini de kaydetti.

The Times gazetesi, ünlü müzisyen Demir Demirkan'ın da harem fikrinin Türkiye'nin geçmişiyle ilgili çok daha olumlu bir bakış açısı yaratacağına inandığını vurguladı. Gazete ayrıca, İngiltere'de Eurovision'ın bir ‘‘potansiyel kariyer katili’’ olarak görüldüğünü, Türkiye'de ise ‘‘kariyer başlatan ve Avrupa pazarlarına açılan bir pencere’’ olarak değerlendirildiğini savundu.  
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>