>

DİĞER HABERLER

Tukaş, ilk 500'de hızlı yükseliyor!

Tukaş, "Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu" sıralamasında ilk 100'e çok hızlı adımlarla ilerliyor.
 
   
 
 
     
Geçtiğimiz yıla göre 31 sıra yükselerek, 2003 yılının en büyük 198.kuruluşu olan Tukaş, son 3 yılda 310 basamak birden yükseldi. Şirketin hedefi, ilk 100 kuruluş arasında yer almak...

Gıda sektörünün güçlü kuruluşu Tukaş, 2003 yılındaki performansı ile "Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu" sıralamasına 198. sıradan girdi. 2000 yılında sıralamada yer almayan Tukaş; 2001'de 332. sıraya yükselmiş, 2002 yılında da 229.sırada yer almıştı.

Ülkenin en büyük sanayi kuruluşları arasında hızla büyüyen Tukaş'ın sektöründe atılımlarıyla dikkat çektiğini vurgulayan Tukaş Genel Müdürü Ahmet Uysal, "Tukaş, gerçekleştirdiği üretim kapasitesini artırmaya yönelik yatırımların yanı sıra ürün ve marka yatırımlarıyla 2003 yılında da büyümeye devam etmiştir. 2004 yılı Tukaş için verimlilik ve kârlılık artışının sağlanacağı bir yıl olacaktır. Ürün çeşitliliği ve hizmet kalitesi ile sektöründe etkin konumda olan Tukaş, yakalamış olduğu büyüme trendi ile önümüzdeki yıllarda Türkiye'nin ilk 100 büyük şirketinden biri olacaktır." diye konuştu.

Tukaş'ın yılın ilk 6 ayındaki faaliyetlerini de değerlendiren Uysal, "Tukaş'ın faaliyet gösterdiği sektörün doğal yapısı gereği, yılın ilk yarısında yatırımlar ve üretim öncesi hazırlıklar yapılabilmektedir. Diğer bir ifadeyle, sektörel koşullar gereği Tukaş, yatırım ve tarıma yönelik harcamalarını yılın ilk yarısında gerçekleştirmektedir. Üretim sezonunu kapsayan yılın 2. yarısında ise, üretim ve satış faaliyetlerinden doğan kârlılık ve ciro artışı sağlanmaktadır. Tukaş, artan üretim kapasitelerinden alacağı güç ile gerçekleştireceği satış ve ihracat artışı ile yıl sonu bütçe hedefine ulaşmayı öngörmektedir. 2004 yılı üretim sezonunda tam kapasite ile işe başlayan Tukaş, üretim faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir." şeklinde konuştu.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>