>

DİĞER HABERLER

Unilever IdeaTrophy 2004 maratonu sona erdi

Unilever ailesinin önde gelen kişisel bakım markası olan Dove için Türkiye’nin farklı üniversitelerinden biraraya gelen gençler, “tecrübesel pazarlama” alanındaki fikirleriyle yarıştılar.
 
   
 
 
     
Bu yarışmaya katılan üniversite öğrencileri hem kişisel gelişimlerini hem de pazarlama alanındaki akademik bilgilerini bir adım ileriye taşıyarak eşsiz bir deneyim kazandılar.

Yarışmanın birincisi olan Boğaziçi Üniversitesi’nden Burcu Baykent, Ceyda Günaslan ve Özlem Demirel’den oluşan Doventure rumuzlu grup en büyük ödül olan Unilever New York ofisinde projelerini sunma ve bir haftalık oryantasyon imkanının yanı sıra birer dizüstü bilgisayar kazandı.

Geleneksel hale gelen ve her sene Unilever markalarından birinin ev sahipliğinde düzenlenen Unilever IdeaTrophy, bu defa gençleri, Dove markası için “Tecrübesel Pazarlama” fikri yaratmaya ve fikirlerini bir plana dönüştürmeye davet etmişti.

Unilever Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Karaca ödül töreni sırasında Türkiye’nin farklı üniversitelerinden gelen proje sahibi genç beyinleri biraraya getirebildikleri için yaşadıkları mutluluk ve gururu paylaştı. Birinci olan takımı belirleyebilmek için jürinin kendi içinde zorlu bir karar verme aşaması geçirdiğini belirten Karaca Dove için yaratılan fikirlerin hepsinin birbirinden değerli ve ilginç olduğunu vurguladı. Karaca “Unilever ailesi olarak 2001 yılından bu yana her sene farklı bir markamızla bu proje yarışmasına destek veriyoruz. Unilever Türkiye olarak gençlerin ülkemizin geleceğinde oynayacağı büyük rolün farkındayız ve bu yaşlarda onların gelişimini desteklemek adına farklı platformlar yaratmaya çalışıyoruz. Profesyonel hayatta kullandığımız uygulamalara genç beyinlerin kazandırdığı farklı bakış açılarını görmek, heyecanımızı bir kat daha artırıyor. Dileğimiz bu arkadaşlarımızın kişisel gelişmelerine bir nebze katkda bulunmuş ve kendilerine, unutamayacakları bir deneyim yaşatmış olmak.”


Jüri üyeleri arasında yer alan Dove Ürün Müdürü Elif Yiğit ise yarışmada Dove markası ile “tecrübesel pazarlama” temasının işlenmesi ve kazanan gruba Dove’un New York ofisinde sunum yapabilme ve profesyonel hayatın bir örneğini de yakından tanıma imkanı verilmesi gibi kriterlerin önemine değindi. Yiğit: “Bu sene Dove ürün ailesinin sahip olduğu benzersiz özellikleri ve tecrübeleri Ideatrohpy’e de taşıyarak, pazarlamanın farklı bir disiplinini işlemeyi amaç edindik. Böylece gençlerin pazarlama alanındaki bilgilerine yeni bir boyut ekledik” dedi.

Türkiye’nin tüm lisans ve lisansüstü üniversite öğrencilerine açık olmasıyla dikkatleri çeken Unilever IdeaTrophy 2004’e katılmak isteyen öğrenciler, aynı üniversiteden üçer kişilik takımlar halinde, rumuzları ile www.ideatrophy.com adresine başvurmuşlardı. Üç aşamada gerçekleştirilen Unilever IdeaTrophy 2004’ün ilk aşamasında, öğrencilerin Dove markası için yarattıkları “Tecrübesel Pazarlama” alanındaki fikirlerini internet sitesi yoluyla iletmeleri istenmişti. Gönderilen 523 fikir arasından ilk elemeyi geçen takımlar, yaratıcı fikirlerini bir plana dönüştürerek yine aynı adrese gönderdiler.

19 Aralık 2004, Pazar günü tüm gün süren sunumların ardından Unilever Yönetim Kurulu Üyeleri’nden oluşan jürinin kararı ile ilk üç takım belli oldu. Takımlar böyle bir maratonu başarı ile bitirmenin verdiği gururu ve muhteşemhediyelere sahip olmanın mutluluğunu birarada yaşadı. Unilever Ideatrophy 2004, bir ilki gerçekleştirdi ve Boğaziçi Üniversitesi’nden Burcu Baykurt, Ceyda Günaslan ve Özlem Demirel’in kurduğu Doventure rumuzlu birinci olan takımın her üyesine Unilever New York ofisinde 1 haftalık oryantasyon ile projelerini sumna imkanının yanı sıra IBM ThinkPad lap toparmağan etti. İkinci seçilen yine Boğaziçi Üniversitesi’nden Fatih Karakaş, Ertunç Çilingiroğlu ve Mert Bozoğlu’ndan oluşan Dovedream Team rumuzlu takım üyeleri ise birer HP iPAQ Pocket PC, Koç Üniversitesi’nden Eda Telciler, Müge Yaşar ve Cristina Cosentino’nun kurduğu Bambi adlı üçüncü seçilen takım üyeleri ise birer SONY Cyber-shot dijital kamera kazandı.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>