>

DİĞER HABERLER

Uzun ömrün 6 anahtarı

Japonya, İtalya ve ABD'de yapılan bir araştırma, 100 yaşına kadar yaşamanın yolunun 6 alışkanlıktan geçtiğini ortaya çıkarttı:
 
   
 
 
     
Japonya, İtalya ve ABD'de yapılan bir araştırma, 100 yaşına kadar yaşamanın yolunun 6 alışkanlıktan geçtiğini ortaya çıkarttı: Güçlü aile bağları, dini inançlara sahip olmak, bol bol sebze ve meyve tüketmek, aşırı yemek yemekten kaçınmak, sigara içmemek, evliliklerde kadın ve erkeğin görevlerini net şekilde ayırmak. Bu 3 ülkedeki demograflar tarafından yapılan 'Okinawa Yüz Yıl Araştırması', dünya üzerinde ortalama ömür beklentisi en fazla olan Japonya'nın Okinawa adasında yaşayanların aile ve sosyal bağlarının çok güçlü olduğunu ve "Miden yüzde 80 dolana kadar ye" vecizesine uyduklarını gösterdi.

KADINLARA EV VE HESAP
İŞİ İtalya'nın Sardunya Adası'nda, erkeklerin fiziksel güç gerektiren işlerde çalıştığı, kadınlarınsa ev ve hesap işleriyle uğraştığı, bu görev paylaşımının kadın ve erkekler üzerindeki stresi azalttığı belirtildi. Sardinyalıların aşırıya kaçmamak kaydıyla kırmızı şarap içmelerinin de uzun yaşamalarında etkili olduğu ifade edildi. ABD'nin California eyaletinde yapılan araştırma ise dini inançları güçlü olan insanların 4-10 yıl daha uzun süre yaşadığını gösterdi.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>