>

DİĞER HABERLER

Yaşlanmak...Kozmetik ve Biz

"Geçenlerde ünlülerin cilt bakım uzmanı ile birlikte uzun vakit geçirdim. Anastasia Achilleos İstanbul'a OLAY markası için..." Hülya Sezar Deniz'in yeni yazısı!
 
   
 
 
     
Doğru bildiğimiz yanlışlar.

Geçenlerde ünlülerin cilt bakım uzmanı ile birlikte uzun vakit geçirdim. Anastasia Achilleos İstanbul'a OLAY markası için gelmişti. Beni mutlu edecek birçok şey öğrendim ondan ve şimdi sizlerle de paylaşmak istiyorum.


Birincisi Anastasia'nın Türkiye'ye gelme nedeni. İnanılmaz bir kampanya uygulanıyor. Ve bunun ikinci etabı da 8-12 Kasım tarihleri arasında uygulanacakmış. Eski antiageing kreminin boş kutusunu götürüyorsun hiçbir ücret ödemeden OLAY marka kremini alıyorsun. Üstelik yerine verdikleri krem yaşlılığın 7 faktörü ile başa çıkma özelliğine sahip bir tek krem. Ben değiştirdim... bakalım nasıl işe yarayacak mı?Ve Doğru bildiğimiz yanlışlara gelelim. Anastasia yaşlanmanın 20'li yaşlardan itibaren başladığını söyledi. Oysa ki ben bu kremleri 30'undan önce kullanılmaması gerektiğini zannediyordum. Yaşlanma belirtileri 10 yıl içinde kendini gösteriyormuş bu yüzden biz onları 30'lu yaşlarda farkına varıyoruz. Nemlendiricilerin bu bölümde çok işe yaradığını öğrendim. Çünkü antiageing özellikli bir nemlendirici kullanarak cildin nem oranını desteklersek ve yaşlanma etkilerini azaltırsak inanılmaz sonuçlar elde edebiliriz. Kremi cildimize uygularken öyle cici cici sürmenin sıfır etkisi olduğunu öğrendim. Cilde altındaki kası ve hatta kemiği hissedecek baskıyı yaparak krem uygulamak gerekiyormuş. Bu sayede cildin altındaki oksijeni harekete geçiriyor ve kremin cildin içine girmesi sağlanıyormuş. Uygulanan basınç sayesinde bu bölümdeki kan basıncı harekete geçirilerek hücreler hareketlendiriliyormuş. Ve en önemlisi göz kremimizi öyle pıtpıtlar ile uygulamamamız gerekiyormuş. Göz çeveresindeki şişikler ve morarıklar burada biriken ödem yüzünden de olurmuş. Bu yüzden kremi tam bu göz torbalarının olduğu yere yumuşak yumuşak çukur noktaya basınç uygulayarak yedirmemiz gerekiyormuş. Cilde sürdüğümüz kremde unuttuğumuz yerlerde var. Yaşlanma belirtisi olan boyun (Gıdı) sarkıklığı için krem uygulamayı unuttuğumuz yer ENSEMİZ. Buraya asla krem sürmüyoruz ancak öndeki bu sarkıklığın sebebi arkadaymış. Kremi mutlaka buraya da yedirmek gerekiyor. Eeee bu kadın işi biliyor boşuna Kate Moss, Naomi Campbell bu kadının müdavimi değil. Görseniz kadın 31 yaşındayım diye sürekli söylüyor ama benim kardeşlerimden bile 5-6 yaş genç görünüyor.İkinci nokta kulak kenarları yüzdeki sarkıklıklar da buradan başlıyor. Doğru ben hiç kulak kenarlarıma krem sürdüğümü hatırlamıyorum. Bunu Anastasia ya söylediğimde benim ilk olmadığımı ancak bundan sonra bu noktalara da masaj yaparak mutlaka krem uygulamayı unutmamamı söyledi. Belki gençleşemem ama daha yavaş yaşlanırım....Yaşlanma izlerini kaybetmenin daha çabuk yolları olduğunu söylediğimde bana Hindistan'daki bir inanıştan bahsetti. Hindistan'da insanın kaderinin yüzünde yazılı olduğuna inanılırmış. Ve sen bu yüze her müdahale ettiğinde kaderini değiştiriyormuşsun. Düşünsenize botox, lazer ve diğer estetik müdahale yaptıranları. Felekleri şaşmıştır herhalde....

Hülya Sezar Deniz
caninpenceresi@gmail.comFavorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>