>

DİĞER HABERLER

Yeni Çılgınlığımız........

"...Bundan önceki çılgınlığımız Ally Mc Beal idi ki o zamanlar akşam programımızı bu diziye göre ayarlardık..." Deli Fişek'in yeni yazısını okumak için tıklayın...
 
   
 
 
     
Yeni Çılgınlığımız........

Aslına bakarsanız hangisini sayacağımı bilemedim bu başlığı attıktan sonra. Ama asıl amacım şu aralar iyice müptelası olduğumuz "COUPLING (UK)" isimli dizi. 21 Haziran’da CNBC-E kanalı yaz dönemine geçene kadar bu dizi haftada bir gün yayınlanmaktaydı ve ben o kadar nadir izleyebilmiş olmama rağmen ışığı yakalamıştım. Sonra o muhteşem gün geldi çattı ve dizi hafta içi hergün yayınlanmaya başladı. Bundan önceki çılgınlığımız Ally Mc Beal idi ki o zamanlar akşam programımızı bu diziye göre ayarlardık. Şimdi ise gece hayatımız COUPLING UK’e bağlı olarak ayarlanıyor.
Kendimle birlikte birçok kız arkadaşımı daha eve bağladım aynı saatte. Bir grup arkadaşım var ki, evimdeki yerleri bile belli. 19:00 cıvarı eve doluşuluyor, önce salatalar yapılıyor sonra da çığlıklar atarak Coupling izleniyor. Olayı şölen havasına da soktuk yani!

Beni bilenler, "akşam ne yapıyorsun?" demek yerine artık "Coupling’den sonra ne yapıyorsun?" diye soruyor. Biliyorlar ki her akşam saat 8’de evdeyim.Her akşam Jeff ve Steve ile birlikte olduktan sonra insanın sevgiliye falan ihtiyacı kalmıyor. Yarım saatlik dizide toplam 10 dakika Jeff’i görmek aslına bakarsanız yetmiyor ama bunu bulamayanlar veya hala bunun farkında olmayanları düşününce halimize şükrediyoruz. Jeff’in asıl adı Richard Coyle ve yavrucuk 72’li. Boyu 1.83cm. Önce New York Üniversitesinde politika ve daha sonra da sinema okumuş. Onun ayrıca hayranı olduğum aksanı ise kuzey İngiltere’de doğmuş ve büyümüş olmasından kaynaklanıyor. "Oh I love the word 'naked'...it's great isn't it...NAKED (çıplak). Bunlar ve "breasts" (göğüs), "ass" (popo- ve aynen yazıldığı gibi okunacak) Jeff’in ağzından salyalar saçarak en çok çıkan kelimeler. O kelimeleri sarfederkenki yüz ifadesi ise görülmeye değer.

En güzeli de bu diziyi annesiz, babasız bir ortamda, "cık cık cık! Bunlara mı bayılıyorsunuz yani? Bunların seksten başka konuştukları şey yok mu?" "Yoksa siz de mi aranızda böyle şeyler konuşuyorsunuz" falan gibi marstan gelme söylemlerle ayıplanmadan izleyebilmek.
Diziyi bilenlere şu diyaloğu hatırlatmak, bilmeyenlere de Jeff’in nasıl bir karakter olduğunu söylemek isterim:
Jeff: "Sorry Jane, I've got to go."
Jane: Where?!
Jeff: "That was Steve...he wants me to go straight to his house, collect all his pornography, his favourite pillow and some snacks and meet him at this location"
Jane: Why?
Jeff: "Well, I didn't think to ask..."
Dizide sadece Jeff’e mi hastayız? Aslında evet ona hastayız ama benim şahsen Mehmet Okur’a benzettiğim Steve de bir içim su. Yani Jack Davenport. Bir erkek bu kadar mı sevgilisine bağlıdır ve bir o kadar da sever? Hem de bu adam Jeff’in arkadaşı! "İkisini aynı anda nasıl yürütebiliyor acaba?" demeden edemiyor insan.
İngiliz kızların heyecanla beklediği olay ise diziyi 5 haziran’dan itibaren BBC2’den açık olarak izleyebilmekti. Ne kadar şanslıyız ki CNBC-E kanalı kendi çabalarıyla bu cevheri bulmuş ve bizlere sunmuş. Zaten çok beğendiğimiz bu kanala bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Fakat şimdi çok kötü bir ve daha kötü ikinci bir haberim var. Dizinin 4. sezonunda JEFF YOOOKKKKK!!! Jeff kendine bir Amerikan agent bulmuş ve diziyi bırakmış. Onun yerine Oliver (Richard Mylan) diye yeni bir karakter giriyormuş. Çok mutsuzum ama çooooookkkkkkkk!
Olivier’a da Jeff havası verilmeye çalışılmış ama tutmamış tabii. Zavallının en büyük şanssızlığı Jeff’in yerine diziye girmek olmuş bence. Belki 4. erkek karakter olarak girse ona da bayılırdık ona da benzer bir karakter verilmiş, saç kesimi bile aynıymış. Hayııııııııırrrrrrrr!! Ben Jeff’i istiyorum.
Şimdi daha kötüsü nedir biliyor musunuz? Türkiye’de toplam 3 sezon ve önümüzdeki Salı bitmekte olan bu dizinin 4. sezonu alınmamış. Yani Coupling’i kaybettiğime mi üzüleyim, yoksa Jeff’siz bir Coupling neye yarar mı diye düşüneyim bilmiyorum ama bildiğim şu var ki artık onsuz bir hayatın daha az anlam taşıyacağı! Gerçi Sex and the City bittiğinde dünya başıma yıkılmış fakat bir süre sonra Ally Mc Beal ile avunmuştuk. Ally biterken de bunalıma girmiş ve yine çoook uzun bir süre hiçbir diziye takılmamıştım taa ki Coupling ortaya çıkana kadar. Şimdi bir isteğim var ki, o da CNBC-E Dış Alımlar’ının aynı oranda bizi mutlu edecek bir başka dizi bulması!!!

Kolay gelsiiiiiiiinnnnnnnnnnn.............

Deli Fişek
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>