>

KÜLTÜR-SANAT

“İFSAK Fotoğraf V Söyleşi Dizisi”

Abdurrahman Antakyalı konuk olarak katılıyor...
 
   
 
 
     

İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği) tarafından düzenlenen Fotoğraf V Söyleşi serisine ilk olarak 2010–2011 fotoğraf sezonunda başlandı. Söyleşiler, fotoğrafa ilgi duyanların kadrajı belirleyip deklanşöre basmadan önce uzun uzun düşünmelerini ve fotoğrafın değerini sorgulamayı amaçlıyor.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Fotoğraf V Söyleşi Dizisinin konusu Fotoğraf ve Haber. Söyleşi, 09 Şubat 2012 Perşembe günü saat 19.30’da İFSAK Nurettin Erkılıç Gösteri Salonunda gerçekleşiyor. Foto Muhabiri Abdurrahman Antakyalı, konuk olarak katılıyor. Moderatörlüğünü 2010 yılında dört İFSAK üyesi tarafından kurulan Praksis Fotoğraf Topluluğu yapıyor.

Abdurrahman Antakyalı, 1968 yılında İskenderun’da doğdu. Gazi Üniversitesi Basın-Yayın Y.O Gazetecilik ve Halkla İlişkiler bölümünde üniversite eğitimini tamamladı. 1989 yılında girdiği Anadolu Ajansı'nda uzun süre foto muhabiri ve yönetici olarak görev yaptı. Anadolu Ajansı Fotoğraf Haberleri Müdürlüğü’nde 2001 yılında müdür yardımcılığı ve 2003–2010 yılları arasında müdürlük görevini yürüttü. Antakyalı, 1999 -2003 yılları arasında Foto Muhabirleri Derneği başkanlığı görevini de üstlendi. Abdurrahman Antakyalı’nın basın fotoğrafçılığı alanında ulusal ve uluslararası ödülleri bulunuyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>