>

DİYET

10 kilo diyeti

10 kilo diyeti nedir, nasıl uygulanır, 10 kilo diyetini uygularken nelere dikkat etmeliyiz?
 
   
 
 
     
Öncelikle önereceğimiz diyet konusunda herhangi bir şüpheniz olmaması için, bu diyeti yapmanıza engel olan bir rahatsızlığınız olup olmadığı konusunda doktorunuza danışınız. 10 kilo diyetiyle başarılı olamama ihtimaliniz var mı?

Diyetinizi harfiyen uyguladığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Ancak eğer hala kilo vermiyorsanız, o zaman yedikleriniz konusunda kendinizi kandırıyor olabilirsiniz. Örneğin çayın yanında yediğiniz o 2 tane bisküviyi, ya dadoğum günü partisinde elinize tutuşturulan pastayı, ağzınıza attığınız bir avuç fıstığı, ya da yerdiğiniz grissinileri saymayı unutuyorsunuzdur belki, ya da kendinizden bile saklıyorsunuzdur. Ama bunlar biriktikçe kilo verememenizin sebebi olup çıkıveririler. Eğer kilo verememekten şikayet ediyorsanız, bir beslenme günlüğü tutun ve yiyip içtiğiniz her şeyi yazın. Haftanın sonunda, eğer dürüstçe her yiyip içtiğinizi yazdıysanız, niye kilo veremediğinizi göreceksiniz.

KAHVALTI

Çay, kahve vs. (Şekersiz)

2 kibrit kutusu peynir (60 gram)

Salata

1 ince dilim ekmek (30 gram)

ÖĞLE

3 köfte kadar et, tavuk, balık (90 gram = 1 porsiyon)

Salata

1 ince dilim ekmek veya

1 kâse çorba

Salata

1 ince dilim ekmek veya

1 adet kaşarlı yağsız tost ve çay - kahve (şekersiz)

SAAT 17.00’DE

2 porsiyon meyve veya

2 adet galeta

AKŞAM

5 - 6 yemek kaşığı sebze yemeği Salata 1 ince dilim ekmek Gece boyunca 2 porsiyon meyve

NOT: 10 kilo diyetinin birinci haftasında günde yarım su bardağı yoğurt istenildiği zaman yenebilir. Ayran, cacık olarak da kullanılabilir. İkinci haftada yoğurt kullanılmaz.10 kilo diyetini uygulayan erkekler günlük porsiyon miktarlarını 1/2 oranı kadar artırabilirler.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>