>

GÜZELLİK

Cildiniz için nimet

Cildimizi korumak için birçok bakım ürünü kullanıyoruz. Ancak hiçbiri besinlerin sağladığı güzelliği vermiyor. Sağlıklı güzellik için doğal besinleri tercih edin. En iyi çözüm yolu bu....
 
   
 
 
     
Güzel bir cilt, sağlıklı tırnaklar ve saçlar ile ışıldayan gözlere sahip olabilmek için, sadece doğru ürünleri kullanmak yeterli olmaz. Bazı besinlerle de güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Bir çeşit yağ asidi içeren somon balığı, cildin kurumasını engeller. İyi nemlenmiş cilt daha sıkı ve kırışıklıklara karşı daha dirençli olur.

Çilek, cildin azalan sıkılığını ve elastikiyet kaybını önler. Morluklar ve cilt yüzeyinde görülebilen ince damarların riskini azaltır. Ayrıca sigara ve çevre kirliliğiyle savaşma kapasitesine sahiptir.

Direnç sağlar...

Sarımsak, kan damarlarını genişleterek, oksijen ve besin akışını artırdığından, tırnakların güçlenmelerini sağlar, kırılmalara karşı dirençli yapar ve sağlıklı görünmelerini sağlar. Enfeksiyonlara karşı da dayanıklılıklarını artırır. Yumurta sarısı, B, C, E vitaminlerinin yanı sıra, biotin ve keratin üretiminde önemli rol oynayan sülfür içeren amino asitlere sahiptir. Kalsiyumun emilmesi için gerekli olan D vitamini bulunan yumurta, tırnaklar için biçilmiş bir nimet.

Kurumayı önler

Ceviz, saça renk veren melanin pigmenti üretimi için gerekli, saçın yumuşak ve kalın telli olmasını sağlayan bakır içerir. Beyazlamayı, kurumayı ve doku bozulmasını önler. Saç derisine oksijen ve besin gitmesini sağlayarak, saç kökünün sağlıklı olmasını sağlar. Ispanaktaki C vitamini, direnç sağlar. Beta karoten içeriğiyle göz aklarının beyazlıklığını korurken, gözpınarının ve gözlerin enfeksiyonlara karşı direncini artırır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>