>

MODA - STİL

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul Selim Baklavacı 2015 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu

“Hamartia” koleksiyonunu Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’da sundu.
 
   
 
 
     

Antik Yunan Filozof Aristo'ya göre, efsanelerde yer alan kahramanların düştüğü bir yanılgı yüzünden ortaya çıkan acılı durum. Efsanelerde düğümler «hamartia» ile atılır ve Shakespeare'in oyunlarında ölüm sebebi.

İlkbahar/Yaz 2015 “Hamartia” koleksiyonunun en önemli detayı, koleksiyon kumaşlarının üzerindeki tüm desenlerin Selim Baklacı tarafından tasarlandı. Desenler ile birlikte kendi kumaşlarını da üreten Selim Baklacı İlkbahar/Yaz koleksiyonunda canlı renkleri öne çıkarıyor.


“Hamartia” koleksiyonunun çıkış noktası renkli giyinmeyi bir iddia olmaktan çıkarıp, renklerle barışık bir terapi dünyası yaratmak. Bu ruhla şekillenen tasarım sürecinde ortaya çıkan desenler dokuma, örme, ipekli ve su geçirmez ipekli kumaşlar ile dengeli formları bir araya getiriyor.

Bu eğlenceli koleksiyon; yalın düşünen, hızla giyinen ve günün yıldızı olan tüm şehirli kadınlara hediye ediliyor. Selim Baklacı'nın 30 look ve 48 parçada oluşan koleksiyonda yüksek bel pantalonlar, kimonolar, askılı dar elbiseler yer alıyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>