>

MAGAZİN

Nilüfer Açıkalın & Hayko Cepkin “Lapa Lapa” Karlar Altında

Nilüfer Açıkalın, “Lapa Lapa” isimli son albümüne ismini veren şarkısına iddialı bir klip çekti.
 
   
 
 
     

Hayko Cepkin’inin de oynadığı klibin çekimleri, Uludağ’ da lapa lapa yağan karlar altında gerçekleşti.Klipte, lapa lapa bir aşk hikaye ediliyor.

“Sokağın Sesi” diye tanımladığı yeni albümü geçtiğimiz günlerde müzik marketlerde yerini alan Nilüfer Açıkalın, albüme ismini veren “Lapa Lapa’’ şarkısının klibi için sürpriz bir isimle çalıştı. Ünlü müzisyen Hayko Cepkin’le rol aldığı klibin çekimleri Uludağ’da gerçekleşti.

Efe Işıldaksoy’un yazıp, yönettiği klipte lapa lapa bir aşk hikaye ediliyor. Lapa Lapa şarkısında “Sen yalnız bir hüzün, ben kararsız bir tebessüm” diyen bir kadının çaresizce “Eyvah, lapa lapa lapa lapa lapa lapa kar yağmazsa” diyen korkusu tiye alınarak, dinleyiciyi duygusal bir dünyaya götürüyor.

Klip Arri Alexa kamera ile çekildi. Uludağ’ın doğal atmosferinin şarkının ruhuyla bire bir örtüştüğünü söyleyen Açıkalın, Hayko Cepkin’le çok keyifli bir çekim gerçekleştirdiklerini, çok iyi dostu olan sanatçı ile klip dışında başka sürpriz projelerde de işbirliği yapacaklarının müjdesini verdi.

9 şarkıdan oluşan ve aykırı-alternatif olarak tanımlanan “Lapa Lapa” albümü, oyuncu-yazar Nilüfer Açıkalın ve ‘Deli Cevat’ tiplemesiyle efsaneleşen karikatürist Gökhan Dabak ikilisinin müzik alanında uzun zamandır sürdürdükleri birlikteliğin sonucu olarak doğdu. Projenin bütününe ve alt yapılara hakim olan rock duruşu, enstrümanların çalımıyla funk etkisi yaratıyor. Ütopya Müzik, yapımcı Ayhan Orhuntaş önderliğinde piyasaya çıkan albüm, canlı performanslarla çalıp, söyleyip, kaydetme düşüncesi ile hayata geçirildi. Böylece sahnede oluşan çarpıcı enerji albüme de birebir yansıyarak seyirciye ve dinleyiciye işin gerçek boyutunu gösterecek, yepyeni, sıcacık, çarpıcı haliyle dinleyicinin kulaklarına ve ruhuna tam anlamıyla bayram ettirecek.

Albümün diğer parçaları olan Çalkala, Çatlak, Reçel, Dilek Nehri, Dağbaşında, Karpuz , Şu an ve Zalim Felek için de çok özel klipler geliyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>