>

SAĞLIKLI YAŞAM

İçki Kilo Aldırıyor

İçki göbeğinin sırrı çözüldü.
 
   
 
 
     

Haftada bir-iki gün ancak çok içenlerin vücudu 'elma' tipi olurken, aynı miktarda içkiyi bir haftaya bölüştürmek göbekten uzak tutuyor.

Bir ya da iki oturuşta çok miktarda alkol tüketmek vücudu 'elma' şekline sokuyor. Ancak aynı miktardaki alkolü daha uzun sürede tüketenler içki göbeğinden daha az etkileniyor.

Bir oturuşta çok içen 'âlemciler'in ciddi hastalıklara yakalanmaya daha meyilli olduğunu belirten uzmanlar, âlemcilerin göbekleri genişlerken, aynı miktarda içkiyi bir haftaya bölüştürmek vücudu, yağların göbek çevresine toplandığı elma formundan koruduğunu da ekliyor.

Elma tipinde olanların kroner kalp rahatsızlıkları, yüksek tansiyon ve şeker hastalığına yakalanma riski yüksek.

BEŞ GÜN, BİR-İKİ KADEH

Haftanın beş günü, her gün bir-iki kadeh alkol, kroner kalp hastalıklarından koruyor. Ancak haftada iki gece 10 kadeh içki içenlerin, alkole bağlı ölüm riski bir anda iki katına çıkıyor. Kadınlara günde iki ya da üç kadehten fazlası, erkeklere üç ya da dört kadeh içkiden fazlası önerilmiyor.

Her beş erkekten birinin ve 11 kadından birinin bira göbeğine sahip olduğunu görülüyor. Bu da söz konusu erkeklerin haftada en az bir gün sekiz kadehten fazla, kadınların da altı kadehten fazla içki içtiğini gösteriyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>