>

DİYET

Bikiniye sığmak için...

Plajlarda Hollywood ünlüleri gibi incecik ve formda bir vücutla mı güneşlenmek istiyorsunuz? İşte Hollywood ünlülerinin ağzından rahatça bikini giyip kumsallarda salınabileceğiniz, harika bir vücuda sahip olmanın sırları....
 
   
 
 
     
Bir fitness uzmanı olan Nicki Waterman, ünlülerin harika vücutlara sahip olmalarına yardım ediyor. İşte Hollywood ünlülerini forma sokan Waterman'ın bikini rejimi...

"Yaz tatiliniz giderek yaklaşıyor, çok kısa bir süre sonra bikinilerinizin içinde olacaksınız. Ama şunu biliyorum ki bu küçük iki parça kıyafet sizin soğuk terler dökmenize neden oluyor. Size istediğiniz bikini vücuda sahip olmanız için son zamanlarda en çok popüler olan GI diyetini önereceğim.

(Glycemic Index) Bu diyet karbonhidratları kesmenize gerek bıraktırmıyor, daha akıllıca karbonhidrat seçimleri yapıyorsunuz yani böylece ekmek türü karbonhidratlar diyetinize geri girmiş oluyor" diyor Waterman. GI diyeti sayesinde açlık hissetmeden zayıflanabileceğini vaat ediyor ünlü diyetisyen ve şöyle devam ediyor: Bu diyetin sırrı enerjinin yavaşça kullanılması esasına dayanıyor. Aldığınız gıdalar kan dolaşımı sırasında vucüt tarafından yavaşça emilir ve kullanılır. İnsulin vücutta yağ depolanmasını tetikler. Kan şekeri seviyeniz ani düşmeler yaşamaz ve kendinizi daha tok hissedersiniz. Bu diyeti gönüllü olarak uygulayanlar bu diyeti sevdiler çünkü bu diyet onlara daha fazla enerji verdi." Tipik bir düşük GI diyetinde, yarım yağlı sütlü kahvaltı gevreği ya da bir dilim tam tahıl ekmeği ile dilimlenmiş muz kahvaltı için öneriliyor. Öğlen yemeğinde ise yine tam tahıl ekmeğine hazırlanmış yağsız tavuk, ton balığı ya da az yağlı peynir ile yanında meyve veya yağsız yoğurt yiyebilirsiniz. Akşam yemeğinde ise ızgara balık ya da tavuk, bir porsiyon bezelye ya da fasulye; tatlı olarak da meyveli puding yiyebilirsiniz. Ayrıca meyve ve yağsız yoğurt ile atıştırma yapabilirsiniz.

Claudia Schiffer

Ben her istediğini yiyebilen şanslı insanlardan değilim, işim gereği sürekli egzersiz yapmak ve yediklerime dikkat etmek zorundayım. Bir kutlama yaparken bile içkiden uzak durmam gerekiyor. Günlük kalori alımımı sebze ve meyvelerden karşılıyorum. Ayrıca bol bol domates suyu, üzüm ve bitkisel çaylar içiyorum.

Liz Hurley

Yemeklerimi yerken küçük porsiyonlarla yemek için küçük tabakları tercih ediyorum, büyük çatal bıçaklar yerine küçük çatal bıçaklarla yiyorum, böylece bir anlamda psikolojik bir taktik uyguluyorum. Çünkü böylece yediğim yemekler bana büyük porsiyonmuş gibi geliyor, küçük çatal bıçaklarla daha yavaş yiyorum ve doyduğumu hissediyorum.

Renee Zellweger

Ben et yiyeceksem iskambil kartı büyüklüğünde, sebze yiyeceksem çay fincanı tabağı ölçüsünde, karbonhidrat tüketeceksem küçük bir el sabunu büyüklüğünde yiyorum. Böylece öğünlerimi kontrol altına alıyorum.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>