>

DİYET

Hafif Akşam Yemekleri

Akşam yemeklerinde 100 kalori kara geçmek isterseniz, önerilerimize kulak verin…
 
   
 
 
     

Günün belki de en güzel öğünü akşam yemeği… Yoğun geçen bir iş gününün ardından veya yapmanız gereken birçok işi tamamlamanın verdiği keyifle sofralarınızı kimi zaman biraz fazla çeşitlendiriyor olabilirsiniz. Burada önemli olan hazırladığınız tüm bu yiyeceklerde porsiyon kontrolünü elden bırakmamaktır. Akşam yemeğinde 100 kalori kara geçmek için bu önerileri uygulayın;

• Yemek yeme hızınızı yavaşlatın. Bunun için salata ve yoğurtla öğüne başlamak iyi bir alternatif olabilir.

• Çeşitliliği zengin bir sofrada mevsim sebzelerini buharda pişmiş olarak büyük kaselerde servis edebilirsiniz.

• Öğününüzde ekmek yerine geçen yiyeceklerden çorba ve pilavı aynı anda kullanacağınız zaman (2 dilim ekmek = 1 kase çorba + 2 kaşık pilav) salatanıza yağ ilavesi yapmayın.

• Ekmek değişimi olan makarna, börek gibi yiyecek gruplarını mutlaka bir ana yemek (etli sebze yemeği, ızgara veya fırında pişmiş et) ile servis edin. Bu çekici karbonhidrat grubunda aşırıya kaçma riskini ortadan kaldırmış olursunuz.

• Mesai nedeni ile akşam yemeğinizi atlamak zorunda kaldığınız durumlarda tavuk, ton balığı veya peynir içeren bir sandviç ve 1 bardak ayran önemli oranda kalori alımınızı destekleyecektir. Böylece eve gittiğinizde ana yemeğiniz dışında artan minik 100 kalori kaçamaklarını (ceviz, fındık, kepekli bisküvi, çikolata gibi) engellemiş olacaksınız.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>