>

DİYET

İnce ve Sağlıklı Kalmak İçin!

Kilo vermekle ilgili tüm kurallar ve yasaklar ister istemez birtakım yalanlarla içiçe geçti. Bu yalanları sizin için açıklıyoruz…
 
   
 
 
     

Yağ kalorileri şişmanlatır, protein kalorileri zayıflatır.

Bir gram yağ dokuz kalori, bir gram protein beş kalori olsa da kalori kaloridir ve kilo aldırır.

Kilo vermeye çalışıyorsanız süt ve süt ürünleriyle beslenmeyin.

Araştırmalar günlük kalsiyumlarını büyük ölçüde süt ürünlerinden alan kadınların ne kadar egzersiz yaptıklarına bakılmaksızın iki yıl içinde kilo verdiklerini ve vücutlarındaki yağ oranının azaldığını ortaya koyuyor.

Öğün esnasında su içmek kilo verilmesine yardımcı olur.

Tamamen yanlış! Su vücudun yiyecekleri ayrıştırmasına ve hazmetmesine yardımcı olur ama normal miktarda suyun kalori alımı üzerinde herhangi bir etkisi yoktur.

Sabahları karbonhidratlı besinler tüketmeyin, yoksa çok geçmeden acıkırsınız; ya da açlıktan midenizin kazınmamasını istiyorsanız sabahları karbonhidratlı besinler tüketin.

İşte size bir saçmalık! Protein gün boyunca sizi ayakta tutar, bir miktar karbonhidrat da (tost, meyve) size anında enerji verir. Yumurta, tost ve üzüm güne muhteşem bir başlangıç için yeterli.

Muz, üzüm, havuç ya da pancar yemeyin. Bu besinler yüksek miktarda şeker içerir


Bir muzda on sekiz gram şeker vardır, yarım tabak üzümde de bu oran yaklaşık yedi gramdır. İkisi birlikte porsiyon başına 70 ila 110 kalori eder. Yarım tabak havuçta sadece beş gram şeker vardır, aynı miktardaki şeker pancarında da bu oran dört buçuktur, ikisi birlikte 25 ila 30 kalori eder. Ayrıca bu besinlerdeki lif, karoten ve potasyum miktarı da istenen orandadır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>