>

DİYET

Kıvanç Tatlıtuğ’un Formunun Sırrı

Kıvanç Tatlıtuğ göbeğinden ve fazla kilolarından kurtulmak için beslenme ve yaşam koçuyla anlaştı.
 
   
 
 
     

Kıvanç Tatlıtuğ göbeğinden ve fazla kilolarından kurtulmak için beslenme ve yaşam koçuyla anlaştı. Önce Banu Kazanç’ın beslenme ve diyet danışmanlığı merkezinin yolunu tuttu. Amacı sadece zayıflamak değildi. Rolü için hem zayıf, hem kaslı ve güçlü olacaktı.

İşte buna ulaşmak amacıyla Banu Kazanç’ın verdiği beslenme ve yaşam reçetesini uygulamaya koydu. Günde üç öğün beyaz et ve protein ağırlıklı bir liste yaptı. Öğlen tavuk yediyse akşam ise levrek veya somon balığı yedi. Ara öğünlerde ise ceviz, incir gibi kuruyemişler ve haşlanmış sebzeyi eksik etmedi.

Beslenme programına başladıktan iki ay sonra 11 kilo verirken hiç kas kaybı yaşamamayı başardı. Verdiği 11 kilo vücudunun yağ stokundan gitti. Tatlıtuğ’un yaptığı bu diyetin adı aslında ‘Dukan diyeti’.

Dukan diyet son zamanlarda alınan olumlu neticeler sonucunda oldukça sık başvurulan bir diyet haline gelmiştir. Dukan diyeti ile istediği fiziğe ulaşanlar arasında dünyaca ünlü star Jennifer Lopez’de dukan diyeti sayesinde doğum sonrası kilolarından kurtulmuştur. Dukan diyeti Fransız beslenme uzmanı Dr. Pierre Dukan’nun önerdiği bir diyet programıdır.

Dukan diyet listesine ilk önce beslenme alışkanlığınızı değiştirerek başlıyorsunuz. Diyetimizin ilk 10 gününde mönüyü balık, yağsız et, yumurta, tavuk, yoğurt, süt, peynir gibi besinleri ağırlıklı olarak tüketiyorsunuz. İlk birkaç günde diyete alışmakta zorluk çekebilirisiniz ve yan etki olarak ağız kuruluğu görülebilir bu durumun ortadan kalkması için bol miktarda su içebilirsiniz.

Dukan diyeti ilk 10 günlük mönü: 1. gün sığır eti, 2. gün hindi ya da tavuk eti, 3. gün yağsız etler, 4. gün tavuk ciğeri, 5. gün balık çeşitleri, 6. gün kabuklu deniz ürünleri, 7. gün ikindi vaktine kadar yumurta, 8. gün yoğurt ve süt, 9. ve 10. gün marul ve yeşillik,

İkinci 10 günlük süre ise proteinlere ilave olarak sebzelerinde ağırlıkta olduğu mönü ile oluşturuluyor. Dukan diyeti ikinci 10 günlük sürede dikkat edilmesi gereken bir konu ise gün içinde en az 1,5 litre su tüketimine özen göstermek.

Dukan diyeti üçüncü 10 günlük süremizde protein ve sebze ağırlıklı olan listemize ek olarak meyvede ekleyebilirsiniz. Dördüncü ve son aşamada ise beslenme uzmanımız Dr. Pierre Dukan uyum olarak niteliyor ve istediğiniz yemeyi yemekte serbest olunduğunu belirtti. Son aşamaya geldiğiniz dikkat edeceğiniz tek konu ise haftada bir günü sadece protein günü olarak geçirmeniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>