>

DİYET

Meyve diyetiyle zayıflayın

Meyveleri seven ve aşırı kilolarından sürekli olarak yakınanlar; 12 günlük meyve diyeti ile kilolarından “sağlıklı zayıflamayla” kurtulabilirler.
 
   
 
 
     
Şeftali, karpuz, kavun, kayısı, kiraz, elma, çilek, üzüm gibi meyveler; gün içerisinde kaybedilen su ve mineral tuzları geri kazandırıyor. Genç ve güzel kalmanız için gerekli vitamin ve anti-oksidanları bol miktarda içeren meyveler, lif açısından da zengin olduklarından bağırsak sisteminiz düzene girebilir. Böylece vücudunuzdaki toksinleri, yani zararlı maddeleri rahatlıkla dışarı atabilirsiniz. Meyve diyeti ile hem fazla kilolarınızdan kurtulup, hem de sağlık ve güzellik kazanacaksınız.
Nasıl bir diyet?

Uzmanlara göre, diyetin ilk 3 gününde yeşil elma, az olgunlaşmış muz, kivi, armut, ananas, salatalık gibi yeşil meyve ve sebzeler yenilebilir. Az miktarda şeker ve lif içeren bu meyveler, yeni beslenme düzenine yavaş yavaş alışmayı sağlıyor. Böylelikle ani beslenme değişikliğinin sebep olduğu kabızlık ve şişkinliğe maruz kalınmıyor. Diğer 3 günde kayısı, şeftali, kavun, pembe greyfurt, portakal ve muşmula gibi vitamin ve şeker açısından zengin sarı meyvelerle ağırlıklı beslenilebilir.Bundan sonraki 3 gün boyunca ise; diyette karpuz, çilek, vişne, kırmızı üzüm gibi kırmızı meyveler ağırlıkta olacak. Son üç gün boyunca da tüm meyvelerden karışık olarak yenilebilir.

Kalorisi düşük

Yeşil elma: 100 gramında; 38 kalori var. Elmayı kabuklarıyla birlikte yemek, diş etlerine masaj yapıp sağlıklı kalmasını sağlıyor.

Muz: 100 gramında 65 kalori var. Enerji veriyor, olgunlaştıkça sindirim güçleşiyor, kas kramplarını engelliyor.

Kivi: 100 gramında 44 kalori var. C vitamini ve lif içeriyor, bağırsakları yumuşatıp sindirimi kolaylaştırıyor.

Armut: 100 gramında 35 kalori var. Bağırsak hareketlerini düzenliyor ve sinirleri yatıştırıyor. Olgunlaşmamışsa şişkinlik yapabilir.

Limon: 100 gram limon suyunda yalnızca 6 kalori var. C vitamini ve bağışıklık sistemini güçlendiren "anti-oksidanları" içeriyor.

Ananas: 100 gramında 40 kalori var. Sindirim sistemine yardımcı olan enzimler içeriyor.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>