>

DİYET

Nescafe^den Fonksiyonel Kahveler

Nescafé “Fonksiyonel Kahve” İle Yepyeni Bir Kategori Yaratıyor
 
   
 
 
     

Dünyanın ve Türkiye’nin en çok tercih edilen çözünebilir kahve markası NESCAFÉ; yine bir ilki gerçekleştirerek kahve sektöründe yepyeni bir kategori açtı: “Fonksiyonel Kahve Kategorisi”

Türkiye’de yılda 400 milyon TL’lik satış hacmine sahip olan NESCAFÉ; bu yeni kategoride yer alan NESCAFÉ Greenblend, NESCAFÉ Lif-Aktif ve NESCAFÉ Vita-Lift markalı ürünleri ile; yüzde yüz doğal lezzetinin ve antioksidan özelliğinin yanında tüketicilerine yeşil kahve, lif ve siyah üzüm çekirdeğinin fonksiyonel yararlarını da sağlıyor.

Türkiye; NESCAFÉ’nin, içeriğinde lif ve siyah üzüm çekirdeği ekstraktının bulunduğu fonksiyonel ürünlerini piyasaya sunduğu ilk ülke oluyor.

NESCAFÉ, kahvenin antioksidan gücü ve sağlık yönünden farklı fonksiyonlarıyla bilinen doğal içeriklerin harmanlandığı 3 yeni ürününü tanıttı. “Fonksiyonel Kahve Kategorisi” başlığı altında yer alan; NESCAFÉ Greenblend, NESCAFÉ Lif-Aktif ve NESCAFÉ Vita-Lift markalarıyla tüketicilere sunulacak yeni ürünler, Türkiye’deki zengin kahve kültürüne yepyeni bir boyut getiriyor.YEŞİL KAHVE, LİF VE SİYAH ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ İÇEREN YENİ ÜRÜNLER

NESCAFÉ’nin yeni ürün kategorisinde yer alan markaların tanıtımı 27 Mayıs 2010 tarihinde Esma Sultan Yalısı’nda yapılan bir basın toplantısı ile gerçekleştirildi. NESCAFÉ’nin öncü bir girişimle Türkiye’deki kahve tüketicilerine sunduğu ürünlerden NESCAFÉ Greenblend, kavrulmuş kahve çekirdekleri ile yeşil kahve çekirdeklerinin harmanından elde edilerek kahvenin antioksidan etkisini daha da güçlendiriyor. NESCAFÉ Greenblend, yeşil kahve çekirdeklerinin kullanıldığı bir kahveyi dünyada sadece NESCAFÉ’nin üretebilmesi dolayısıyla benzeri bulunmayan bir ürün olma özelliğini taşıyor. NESCAFÉ’nin lansmanını yaptığı ikinci ürün olan NESCAFÉ Lif-Aktif prebiyotik lif içermesi sebebiyle bağırsakları çalıştıran ve bağışıklık sistemini güçlendiren bir etkiye sahip. NESCAFÉ’nin fonksiyonel kahve kategorisinde yer alan diğer ürünü NESCAFÉ Vita-Lift ise E vitamini ve siyah üzüm çekirdeği ekstraktı içeren yapısıyla yaşlanmanın etkilerini azaltan doğal bir anti-aging olma özelliğini taşıyor.

GRANT PHİLLİPS: “LİDERLİĞİMİZDEN GELEN GÜCÜMÜZÜ BİR KEZ DAHA TÜKETİCİLERİMİZLE PAYLAŞTIK.”

NESCAFÉ’nin yeni ürünlerinin tanıtım toplantısında konuşan Nestlé Türkiye İçecekler Grubu Genel Müdürü Grant Phillips; üç yeni ürünle Türkiye’deki yeni bir ürün kategorisi yarattıklarını söyledi. Grant Phillips, dünya NESCAFÉ tüketiminin saniyede 4.500 fincan seviyesinde olduğunu, Türkiye’de de saniyede ortalama 65 fincan NESCAFÉ tüketildiğini belirtti. NESCAFÉ’nin her zaman ‘ilk’lerin öncüsü olduğunu ifade eden Phillips; “İyi görün, iyi hisset, iyi yaşa” sözüyle özetledikleri fonksiyonel ürünleriyle NESCAFÉ’nin liderliğinden gelen gücünü bir kez daha tüketicileriyle paylaştıklarını ifade etti.

Nestlé İçecekler Grubu Pazarlama Müdürü Ayşe Canverdi ise Türkiye’de kahve pazarındaki son gelişmeleri yorumlayarak; “Tüketicilerin doğal ve sağlıklı ürünlere olan talebini yakından takip ediyoruz. Fonksiyonel kahve kategorisindeki yeni ürünlerimiz de tüketicilerimizin bu arayışına cevap veren lezzetli, doğal ve sağlıklı ürünlerdir.” dedi. Canverdi; NESCAFÉ Greenblend, NESCAFÉ Lif-Aktif ve NESCAFÉ Vita-Lift’in tüketicilerce hızla benimseneceğine ve NESCAFÉ’nin tüketim alanlarının daha da genişleyeceğine ve çeşitleneceğine inandıklarının altını çizdi.DR. ENDER SARAÇ: “NESCAFÉ’NİN YENİ ÜRÜNLERİ ANTİOKSİDAN ALIMININ EN SAĞLIKLI VE KOLAY YOLU.”

Toplantıya konuşmacı olarak katılan Dr. Ender Saraç ise kahvenin doğallığına ve antioksidan özelliğine vurgu yaparak şunları söyledi; “İyi ve sağlıklı şartlarda hazırlanmış, kimyasal katkı içermeyen çözünebilen kahveler yüksek oranda antioksidan içeriyor. İçerdiği polifenol miktarı ile kakao, yeşil çay, siyah çay gibi en yakın rakiplerine göre yüzde 50 daha fazla antioksidan içeren kahveyi günde 3-4 fincan tüketmek kalp-damar hastalıkları, parkinson, alzheimer, ödem çözme, kabızlık gibi rahatsızlıklardan korunmanıza yardımcı oluyor. Her mevsimde iyi antioksidanlara ulaşmak mümkün olmadığından, bu bağlamda yeni lanse edilen ürünler antioksidan alımının en sağlıklı ve kolay yolu olacaktır.”

Dünya kahve pazarında 12,5 milyar TL’lik cirosu ve yüzde 54 pazar payı ile lider konumda olan NESCAFÉ, Türkiye’de de yüzde 70 pazar payı ile sektörün lider markası durumunda. Türkiye’de her saniye 65 fincan tüketilen NESCAFÉ; yeni ürünleriyle açtığı fonksiyonel kahve kategorisi ile de sektöre bir kez daha öncülük ediyor.

NESCAFÉ’nin dengeli ve sağlıklı beslenme ihtiyacına yönelik olarak geliştirdiği “Fonksiyonel Kahve Kategorisi”nde NESCAFÉ Greenblend, NESCAFÉ Lift-Aktif ve NESCAFÉ Vita-Lift adlı ürünler yer alıyor.

NESCAFÉ FONKSİYONEL KAHVE KATEGORİSİ ÜRÜNLERİ

NESCAFÉ Greenblend: Daha Fazla Antioksidan

Dünyada sadece NESCAFÉ tarafından üretilen ve benzeri bulunmayan Greenblend; kavrulmuş kahve çekirdekleri ve yeşil kahve çekirdeklerinin özel harmanından oluşuyor. Yeşil kahve çekirdeklerinin etkisiyle diğer kahvelere oranla daha fazla antioksidan içeren Greenblend, aynı zamanda NESCAFÉ’nin mükemmel lezzetinden de ödün vermiyor.

NESCAFÉ Lif-Aktif: 1 Fincan Hafiflik

Türkiye’ye özel üretilen ve dünyada bir ilk olan NESCAFÉ Lif-Aktif; içerdiği prebiyotikler sayesinde bağışıklık sistemini düzenleyen probiyotik bakterilerin bağırsaktaki gelişimini ve yaşamını destekliyor.

NESCAFÉ Vita-Lift: 1 Fincan Güzellik

NESCAFÉ Lif-Aktif gibi yine Türkiye’ye özel üretilen ve dünyada bir ilk olan NESCAFÉ Vita-Lift’in içeriğinde ise siyah üzüm çekirdeği ekstraktı ve E vitamini bulunuyor. Siyah üzüm çekirdeği cildin bağ dokusunu kuvvetlendirmeye yardımcı oluyor ve cildin sarkmasını önlüyor. Hücre yenileyici etkisiyle cildin güzelleşmesini, daha sıkı ve elastik olmasını sağlıyor. Aynı zamanda, solgun ve cansız cilde sahip olanların da doğal yardımcısı. 1 fincanındaki siyah üzüm çekirdeği ekstraktı 1 bardak üzüm suyuna eşit olan NESCAFÉ Vita-Lift’in aynı zamanda 1 fincanı günlük 10 gram olan E vitamini ihtiyacının yüzde 42’sini karşılıyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>