>

DİYET

Ofiste Ne Yemelisiniz?

Her gün yaklaşık 8 saatimiz masa başında geçiyor. Yoğun çalışma temposunda acaba kaçımız sağlıklı beslenebiliyoruz? İşte uygulamanız gerekenler...
 
   
 
 
     

Ofiste sağlıklı beslenebilmenin ilk kuralı, tüm öğünleri atlamamaya özen göstermek. Sabahları "Biraz daha uyuyacağım" diye kahvaltı yapmayı ihmal etmemelisiniz. Eğer kahvaltı yapacak vaktiniz yoksa diyetisyenler en azından 1 bardak süt içmeyi öneriyor.

Diyelim ki, öğle yemeklerinizde çok yağlı ya da fast food türü beslenmek zorunda kalıyorsunuz. O zaman evden sağlıklı sandviçler (domatesli, biberli, peynirli ya da sebzeli) getirebilirsiniz. Ya da toplantı veya iş yoğunluğu nedeniyle öğle yemeği yemeye vaktiniz yok. Hiçbir şey yememektense, taze veya kuru meyve, tost, ayran gibi az kalorili yiyeceklerle öğünü geçiştirmeniz daha doğru. Yine öğle yemeğinde seçme imkanınız varsa düşük kalorili yiyecekleri tercih edin.

Ayrıca ana yemeğinizin yanında pilav, püre, makarna gibi garnitürler değil, sebze yemek çok daha sağlıklı. Öğle ve akşam yemeği arasında ise tatlı, çikolata, cips gibi abur cuburların yerine meyve, ceviz, fındık, galeta gibi sağlıklı besinler yemek daha doğru. Ve en önemli detay; akşam yemeklerinizi saat yediden önce yemeğe özen göstermeniz, kilo sorununu ortadan kaldırmayı kolaylaştırıyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>