>

MODA - STİL

DAMAT-TWEEN’LE Sımsıcak Bir Kışa Hazır Olun!

Damat-Tween bir ilke daha imza atarak, dünyaca ünlü pek çok marka gibi yaz sezonunu erken kapatıp, Eylül ayında 2003-2004 Sonbahar-Kış sezonunu açıyor.
 
   
 
 
     
ORKA Group’un uluslararası markaları Damat-Tween bir ilke daha imza atarak, dünyaca ünlü pek çok marka gibi yaz sezonunu erken kapatıp, Eylül ayında
2003-2004 Sonbahar-Kış sezonunu açıyor.

KALİTE, ŞIK VE LÜKS: DAMAT

2003 İlkbahar-Yaz Damat Koleksiyonu’nun en dikkat çekici temalarından 1920’lerin gangster tarzı, 2003-2004 Sonbahar-Kış Damat koleksiyonunda da etkilerini hissettiriyor. Kumaşları, kalıpları ve şıklığı ile kalite ve lüksü yansıtan koleksiyonda; tweed, balıksırtı kalın kumaşlar, kadifeler, sade ve lüksü yansıtan ceket ve takımlar, küçük desenli, çizgili ve düz gömlekler öne çıkan parçalar arasında.

Taş, triton gibi naturel renklerin ağırlıklı olarak kullanıldığı koleksiyondaki en önemli yenilikler arasında, ince cotton ve yün karışımlı yaz-kış kullanılabilen Triko ve T. Shirt’ler yer alıyor. Damat’ın yeni sezon katalog çekimleri için dünyaca ünlü Amerikalı manken Dan Reid Türkiye’ye geldi. İki gün boyunca devam eden çekimler ilk gün stüdyoda, 2. gün ise; Durusu Dedeman Resort Oteli’nde gerçekleştirildi.

RAHAT, FARKLI VE ÖZGÜN: TWEEN

Urbanets temasının hissedildiği, toprak tonları, bej, klasik kırmızı, indigo, yeşil ve hakinin tozlu tonlarının ön plana çıktığı 2003-2004 Sonbahar-Kış Tween Koleksiyonu’nda ise; hem şekil hem de ileri teknoloji kumaşların kullanımı itibariyle yeni bir minimalizm anlayışı hakim. Doğal ve yapay görünümlü kumaşların hem stil hem de performans açısından eşit ağırlıkta kullanılması hem rahatlık hem de şıklık sağlıyor.

Solmuş renkler, fırçalanmış görünümlü ipler ve yünler sezonun yenilikleri arasında yer alıyor. Bol pantolonlar, büyük cep kapakları, basit kesimli fakat çok fonksiyonel ceketler, parkalar, sofistike materyaller, jakarlar, iplik boyalılar mikro tüvitler, fitilli kadifeler, chinolar, denim, kanvaslar, kabarık, kaz tüyü montlar, muflonlu ve diz üstü kabanlar ön plana çıkıyor. Doğal, su geçirmez kumaşlar, aşınmış görünümlü ve hafif buruşuk ürünlere dönüşüyor. Çok cepli, dayanıklı outdoor ceketleri, işçi kıyafetleri ve bol paçalı pantolonlar şehir hayatına uyarlanıyor.

Kasketler, bereler, atkılar ve postacı çantaları, fonksiyonel giyimin en önemli parçası olan fermuarlar ve metal aksesuarlar da koleksiyonda sıkça yer alan detaylar arasında. Deri ve likranın kullanımıyla oluşturulan esnek tasarımlar, yağlanmış, paslanmış ve kirlenmiş urban efektleri outdoor havasına uyum sağlıyor.

Seçkin, trend ve şık çizgilerden oluşan yepyeni Tween koleksiyonu ise, İspanya’da Biem Ajans’a bağlı olarak çalışan, Calvin Klein’in gözde mankeni Jon Cortajarena ile, ünlü moda fotoğrafçısı Emre Doğru’nun objektiflerine yansıdı. İlk gün stüdyoda gerçekleştirilen çekimler, 2. gün Beyoğlu-Tünel ve İstanbul’un çeşitli noktalarında devam etti.

Ayrıntılı Görmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız...Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>