>

DİYET

Önce Zihninizde Karar Verin

Sağlıklı zayıflamak için bu önerilere kulak verin!...
 
   
 
 
     

Büyürken sağlıksız yeme alışkanlığı edinmek, duygusal problemlerin sizi yemek yemeye itmesi, yanlış beslenme rejimleri, vakitsiz beslenme alışkanlıkları ve az da olsa hormonal ve genetik açıdan aşırı kiloya elverişlilik bunlardan yalnızca bir kaçıdır. Eğer sağlıklı bir hayat istiyorsanız ve kilo alıp verme işlemlerini sağlıklı yapmak istiyorsanız bunlar üzerinde ciddi düşünmelisiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken konu; son maddenin hormonal ve genetik olarak kilo almaya elverişlilik maddesinin bu makalenin konusu olmadığıdır.

Hormonal veya genetik açıdan kilo almaya elverişli iseniz yapılacak fazlaca bir şey yoktur sizin yapmanız gereken şey bunu fazla kilolar kabullenerek kendinizle barışmanız ve beslenme rejiminize azami dikkati sarf etmektir.

SAĞLIKLI ZAYIFLAMAK İÇİN


Öncelikle sağlıklı yemek yeme alışkanlığı edinmelisiniz. Diğer yandan diyet yapmak zor bir uğraştır. Siz diyet yapmak yerine sağlıklı beslenerek mevcut olan kilolarınızdan yavaş yavaş kurtulabilirsiniz. Şöyle düşünün mevcut olan kilolarınızı 1 yılda edindiniz ise beslenme rejiminizi sağlıklı bir hale getirirsiniz daha sonra da günlük aktivitelerinizi biraz artırarak kilo kaybına hemen başlarsınız. Ancak bu kilo kaybı yavaş yavaş olacaktır. Zayıflamanız kiloyu aldığınız süre kadar bir zaman alacaktır. Ancak bunun diğer bütün yöntemlerden daha sağlıklı olduğunu unutmayınız.

Vücudunuz diyete başladığınız anda hazır olan kiloyu kaybetmemeye çalışır. Çünkü özel şartların oluştuğunu varsayar. Bundan sonra metabolizma hızınız düşer. Bu kilo kaybını güçleştirir. Daha sonra siz diyeti bırakırsanız da metabolizma hızınız tekrardan yükselmez. Bu durumda eskisinden daha fazla kilo almaya başlarsınız. Yarıda kesilen diyetlerden sonra aşırı kilo alınımı bu sebeple gerçekleşmektedir.

Metabolizma hızınız ne kadar yüksekse o kadar hızlı kilo kaybedersiniz. Çok yedikleri halde kilo alamayan insanlarda bunun sebeplerinden biri de vücutlarında metabolizma hızının yüksekliğidir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>