>

EVLİLİK

Evli Çiftlerin Kavga Sebepleri!!!

Gereksiz gibi görünen konular gün gelip içinden çıkılmaz bir hal alır. İşte eşlerin en büyük kavga sebepleri...
 
   
 
 
     

Eşinizle aranızda ki ilk sorunu, yaptığınız ilk kavgayı hatırlıyor musunuz ? Aslında oturup düşündüğünüzde fındık kabuğunu doldurmayacak şeyler olduğunun sizde farkındasınızdır. Ama bazen eşler arasındaki ufak tefek olaylar büyütülüp, içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor.

GEREKSİZ GİBİ GÖRÜNEN KONULAR GÜN GELİP İÇİNDEN ÇIKILMAZ BİR HAL ALIR. İŞTE EŞLERİN EN BÜYÜK KAVGA SEBEPLERİ:

İLETİŞİM BOZUKLUĞU

İletişim her insan için özelliklede evli çiftler için ilişkinin güzel gitmesi açısından önemli ve gerekli bir olaydır. iletişimin olmadığı bir evde yaşamak, o insanla ömür geçirmek oldukça zor olsa gerek. Eğer bir sorun bir anlaşmazlık var ise bunu oturup konuşmak, sorunun ne olduğunu açıkça söylemek ve çözüm aramak gerekir.

PARASAL SORUNLAR

Paranın insan yaşamında ki yerini hepimiz biliyoruz. Fakat bir evliliğe para konusu giriyorsa o ilişkide sorunlar çıkabilir. Mesela eşinize ‘az para kazanıyorsun, ne kadar çok para harcıyorsun, hepkendi ailene para gönderiyorsun, kredi kartını ödemedin, faturaları ödedin mi yada paramız neden yok’ gibi baskılar yaparsanız gerilmenize neden olur. Parasal konular insanı çok gerer ve ilişkiniz çıkmaza girebilir.

CİNSEL SORUNLAR

Eşlerden birinin cinsel isteksizliği, yada tam tersine cinsel doyumsuzluğu kavga etmeniz için bir sebeptir. Burda da ileşim konusu gene devreye giriyor. Bu tarz durumlarda iletişim kurarak, konuşarak bu konuyu halledebilirsiniz.

İŞ KONULARI

Eğer çalışıyorsanız eşinizde evde oturuyorsa bu aranızda sorun oluyorsa dikkat edin. Birbirinize iğneleyici laflar söylemek ‘ben çalışıyorum sen akşama kadar oturuyorsun, eve parayı ben getiriyorum’ gibi sözler evliliğinizi zora sokarsınız.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>