>

EVLİLİK

Evliyken de Sevgili Kalmanın Yolları

Ne kadar zamandır eşinize flört ettiğiniz zamanlardaki gibi bakmadınız farkında mısınız?
 
   
 
 
     

Evli olunca sevgili olmanın, flört etmenin, baş başa özel zamanlar geçirmenin gereği kalmıyor sanki. Monotonluk ve özensizlik de bu düşünceyle başlıyor maalesef. Sonrasında eşimizin evlendikten sonra çok değiştiğinden, bize flört ettiğimiz zamanlardaki kadar ilgi göstermediğinden, son zamanlarda hiç baş başa vakit geçirmediğimizden şikayet edip duruyoruz da, kendimizdeki değişiklikleri çok fazla irdelemiyoruz.

En son ne zaman sadece eşiniz için hoş görünmeye gayret ettiniz? En son ne zaman sadece onu mutlu etmek için, her şeye rağmen onu sevdiğinizi dile getirdiniz hatırlıyor musunuz? Ne kadar zamandır eşinize flört ettiğiniz zamanlardaki gibi bakmadınız farkında mısınız?

‘Ama eşim hiçbir şey yapmıyor...’ ile başlayan cümleler kurmayın sakın. Kimin daha önce özensizleşmeye başladığının hiç önemi yok çünkü. Sonuç sebeplerden daha önemlidir her zaman. Çünkü biz sonuçlarla yaşıyor ve yaşadıklarımızla mutlu ya da mutsuz oluyoruz. Baş başa kalmak, sevgiyi canlı tutmak, sürprizler bizi mutlu edecekse, neden kendi mutluluğumuzu yaratmayalım? Üstelik, eşimizin bu beklentilerimizi karşılamasını sağlamanın yolu ‘sen hiç ...... yapmıyorsun’ ile başlayan suçlama cümleleri değil, bu özel zamanları yaratarak birlikte keyif alabileceğimiz anları çoğaltmak ve katkıda bulunması için teşvik etmektir. Yıldönümleri, doğum günleri ve sevgililer günleri de en iyi fırsatlar...

BU ÖZEL GÜNLERİ NEDEN Mİ KUTLAMALIYIZ?

Çünkü hayatın stresi, zorlukları içerisinde çoklukla evliliğimizin neredeyse ev arkadaşlığına döndüğünü hissediyoruz. Maddi sorunlar, çocuklar, anlaşmazlıklar derken bir bakmışız ki hayatımız son derece sıradan, evliliğimiz çocuklara endeksli. Eş değil de anne ve baba kimliklerimiz üzerimize yapışmış. Hayat koşturmasının içerisindeyken aslında hayatı kaçırıyoruz.

Hiçbir şey, ne çocuklar, ne öncesinde ilişkide yaşanan sorunlar, ne de hayatın yükü, hiçbir şey kendimizi ilişkimize özensiz davranmakla cezalandırmaya mazeret değil. İlişkilerimiz hayatın anlamı ve biz hayatımıza anlam katmadıktan sonra hayat boşa kayıp gidiyor ellerimizden. Mevcut düzene uyum sağlamak ve hayatın bize sunduklarıyla yetinmek yerine, öncelikle kendimiz için özel bir şeyler yapmanın zamanı şimdi.

Baş başa geçirilen, özenle hazırlandığımız bir gece yeni bir başlangıç olabilir. Sen önemlisini aktaracak bir bakış, gönülden bir gülümseme, geçmişi ve geleceği düşünmeden seninle olduğum için mutluyum diyebildiğimiz sıcacık bir an ilişkimize dokunacak sihirli değnek olabilir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>