>

EVLİLİK

Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

İşte en çok merak edilen sorunun cevabı!...
 
   
 
 
     

En özel gününüzde nasıl göründüğünüz çok önemli. Yapacağınız seçim tarzınızı, sahip olduğunuz kültürü ve tabi hayallerinizi yansıtacak. Seçimlerinizde önceliğiniz vücut tipiniz olmalı. Tabi düğününüzün yapılacağı mekana göre bir tercih yapmakta düğün gününüzü daha konforlu geçirmenize yardımcı olacaktır.

VÜCUT TİPİNİZE GÖRE:

Hepimizin hayalini kurduğu gördüğünde “İşte bu” dediği bir gelinlik modeli mutlaka vardır. Ancak o gelinliği giydiğinizde sizin üzerinizde o hayallerinizdeki gibi durmayabilir. Böyle bir durumda sakın ümitsizliğe kapılmayın. Her vücut tipine göre uygun bir gelinlik mutlaka var. Önemli olan vücut tipinize uygun olan doğru modeli seçmek.

MİNYON YAPILILAR:

Eğer zayıf ve minyon bir yapınız varsa; üst kısmı vücuda oturan ve etek kısmı giderek genişleyen modeller size uygun olacaktır. Bu tip bir gelinlik zarifliğinize zariflik katacak ve sizi daha çekici gösterecektir. Çok fazla kabarık ve işlemeli modellerden uzak durmalısınız. Bu tip gelinliklerde gelinlik, sizden ön plana çıkacaktır.

BÜYÜK GÖĞÜSLÜLER:

Dikkati göğüsten başka yönlere kaydırmak için değişik ayrıntılarla bezeli bu tip gelinliğin göğsü toplayan bir üstü olmalı. Askının bütününden yükselmesi, göğüs boyunu uzatarak daha zarif bir görüntü oluşturur. Altındaki dar çan etek de, bu zarif görüntüyü tamamlar. Gelinliğin çok dar olmamasına dikkat etmeli ve göğüs kısmı çok açık bir gelinlik modeli seçmemelisiniz.

BASEN KISMI GENİŞ YAPILAR:

Basen kısmı geniş olanlara sivri ve diğer modellere göre daha çok parçalı üst ve önde üçgen bir görünüm, beli daha ince gösterir. Dar korseli gelinlikle bedeninizi daha iyi gösterecektir. Ayrıca omuzları açıkta bırakacak bir modelde dikkati üst tarafa çekmenizi sağlar.

KISA BOYLULAR:

Boyu uzun göstermek için etek modeli ve uzunluğu çok önemlidir. Çok kabarık etekler boyunuzu uzun göstermektense sizi daha geniş gösterebilir. Onun için kabarıklıktan çok düz kesim inen etek modellerini tercih etmelisiniz. Son dönemde oldukça popüler olan kısa modeller de topuklu bir stiletto ile sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Vücudu yukarı çeken askılı modelleri tercih etmelisiniz.

KALIN KOLLULAR:

Kollarınızı tamamen kapatmaktansa doğrudan teni göstermeyen, zarif dantel modellerini tercih edebilirsiniz. Böylece kollarınızdaki fazlalığı kapatarak daha ince bir görünüm yakalayabilirsiniz. Omuzları açıkta bırakan geniş bir yaka gelinlik de kollarınızı olduğunda daha ince göstermenize yardımcı olabilir.

UZUN BOYLULAR:

Uzun boylu ve zayıf olmak size çoğu modelin uygun olduğunu gösterir. En uygun gelinlik modeli ise straplez kesim gelinliklerdir. Kabarık gelinlik modellerini en iyi taşıyan vücut tipidir uzun boylu ve zayıf kişilerdir.

KEMİKLİ YAPILAR:

Straplez modellerden kaçınmalısınız. Köprücük kemiğinizin göze çarptığından şikayetçiyseniz, V yakalı modeller veya boyundan bağlı modeller sizin için uygun olabilir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>