>

EVLİLİK

Gelinlik Seçimi Yaparken Dikkat!

İşte vücut yapılarına göre gelinlik tavsiyeleri...
 
   
 
 
     

Düğününde mükemmel görünmek her genç kızın hayalidir. Bu özel günde göz kamaştırıcı olmak için gelinlik seçimini doğru yapmak büyük önem taşır.

İşte vücut yapılarına göre gelinlik tavsiyeleri...

DİKDÖRTGEN VÜCUTLAR İÇİN;


Bu vücut türünde bel kısmı çok fazla belli değildir. Omuzlardan kalçalara doğru düze yakın bir hat inmektedir. Dikdörtgen vücutlu bayanların, bellerini ortaya çıkaran büzgülü bir gelinlik modeli seçmeleri onlara uygun olacaktır.

ARMUTLARA HAFİF VATKALI;

Bu tipteki bir kadının kalçaları omuzlarından daha geniştir. Aradaki bu farkı en aza indirmek için hafif vatkalı gelinlik modelleri uygun olabilir. Bunun yanısıra, kalın kumaşlı modeller tercih edilmelidir. Kalçalar geniş ve yuvarlaksa düz kesimli modellerden kaçınılmalıdır. Çünkü bu tür modeller kalçaların genişliğini daha fazla ortaya çıkaracaktır. Kalın belli bir vücut için kesinlikle V tipinde bir gelinlik modeli seçilmelidir. Armut vücutlulara kemerli ve geniş gelinlik modelleri de pek uygun değildir.

ÜÇGEN VÜCUTLAR İÇİN;


Üçgen tipli vücuda sahip kadınların omuzları kalçalarına göre daha geniştir. Genelde sporcu bayanlarda rastlanılan bu tip vücut için, omuzların genişliğini kapatmak amacıyla, üst kısmı düz kesimli ve uzun kollu modeller uygundur.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>