>

EVLİLİK

Yüzük Seçimine Dikkat

Nişan ve nikah yüzüklerinizi seçmek için geniş bir zaman ayırmanız gerekiyor çünkü bunlar sizin en önemli yüzükleriniz olacak.
 
   
 
 
     

Hayatınızın sonuna kadar kullanacağınız yüzüğü almadan önce; finansal açıdan bir hesap yapmanız ve seçiminizin hayatınızın sonuna kadar sizi mutlu edeceğinden emin olmanız gerekiyor.

Alyans alırken ilk seçimi metali konusunda yapmanız gerekiyor. Son yıllarda platin takılar kullanılmaya başlansa da altının geleneksel özelliğini ve yıllardır ilk tercih edilen metal olduğunu gözardı etmeyin. Mısırlılar'dan günümüze kadar evlilik yüzüğü olarak altının tercih edilme nedeni pratikliğinin yanı sıra zamanla kararmaması ve bozulmaması.

Yüzüğün parmağınıza rahat bir şekilde oturduğundan emin olun. Çok büyük olmamalı aksi takdirde kaybetme riskiniz artar. Ölçü konusunda kuyumcunuzun fikrini alın.

Nikah yüzüğünüz ile nişan yüzüğünüzü birlikte rahatlıkla kullanabilmeniz için uyum içerisinde olmaları gerekiyor. Yüzüklerden biri diğerine göre daha yumuşak bir metalden olmamalı. Seneler geçtikçe aşınıp eskiyebilir.

Yüzüğünüzün diğer takılarınıza uyup uymayacağını düşünün.

Nişan ve nikah yüzüklerinin çoğu 14 veya 18 karat altından yapılıyor. Yumuşak bir metal olan altın içine gümüş, palladium gibi metaller eklenerek sertleştirilir. Bu metallerin oranına göre altının rengi değişir. Saf altın sarı iken, nikel karıştırılan altın beyazdır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>