>

GÜNDEM

10 Bin TL’lik Kampanyada Geri Sayım

“Türk Uzay İnsanı”nın unvanını #uzayagidenturkenedenir hashtag’i ile öner 10 Bin TL’yi kap
 
   
 
 
     

1 Nisan 2013 günü “UFO Beni Uzaya Götür” kampanyası kapsamında uzaya gidecek ilk Türk’ün unvanı twitter üzerinden yürütülen yarışma ile belirleniyor. Milyonların katılımıyla hız kesmeden devam eden yarışmada geri sayım başladı.

Kullanıcılar twitter üzerinden #uzayagidenturkenedenir hashtag’i ile isim önerilerini 15 Eylül’e kadar paylaşabilecekler. Twitter’dan paylaşılan isim önerileri, Fatih Portakal, Cengiz Semercioğlu, Geveze, Bonbon Funda ve Cenk Babaeren gibi ünlü jüri üyeleri tarafından değerlendirmeye alınacak. Jüri tarafından birinci seçilen önerinin sahibi, UFO tarafından 10 bin TL ile ödüllendirilecek.

İLGİNÇ ÖNERİLER

İngilizce’de astronot, Rusça’da kozmonot, Çince’de taykonot olarak adlandırılan “uzay insanı”nın Türkçe unvanını belirleyecek ve #uzayagidenturkenedenir hashtag’i ile başlatılan yarışmada binlerce ilginç öneri geldi bile. Vatandaşların, “Çılgın Türk, Kozmo Türk, Star Türk, Space Türk, Uçan Türk, Turbo Türk, Sparta Türks gibi ilginç öneriler sunduğu yarışma kapsamında twitter üzerinden eğlenceli diyaloglar da yaşanıyor.

15 Eylül 2013 tarihinde sonuçlanacak yarışmanın talihlisi, 25 Eylül 2013 günü https://www.facebook.com/ufokurumsal?fref=ts ve https://twitter.com/ufokurumsal sayfalarında açıklanacak.

SINIRSIZ İSİM ÖNER, KAZANMA ŞANSINI ARTIR…

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup 18 yaşından büyük herkesin katılabileceği yarışmada Türkçe olan, dini ve siyasi amaçlara hizmet etmeyen, sakıncalı ve zararlı nesne, oluşum gibi kavramları çağrıştırmayan ve genel ahlak kurallarına uygun olan öneriler jüri tarafından değerlendirmeye alınacak. Herkesin istediği kadar isim önerisi paylaşabileceği yarışmada, her isim yeni bir şans demek olacak. Kriterlere uygun olan tüm önerilerin değerlendirileceği yarışmada jürinin seçtiği ismin birden fazla kişi tarafından önerilmiş olması durumunda, seçilen ismi ilk tweet atan kişi ödül olmaya hak kazanacak.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>